Gorica dovela brazilskog napadača

Hrvatska 14. srp 202223:13 > 23:13
HNK Gorica

Uoči prvog ligaškog vikenda Gorica je predstavila novog igrača. Riječ je o dvadesetčetverogodišnjem krilnom napadaču iz Brazila, Wallaceu Menezesu Dos Santosu...

“Velika je čast biti ovdje, jako sam sretan i motiviran novim izazovom u svom životu. Želim pomoći momčadi u ostvarenju svih ciljeva ove sezone”, rekao je Wallace nakon službenog potpisivanja.

Potpisao je ugovor do ljeta 2025. godine, a na dresu će nositi broj 71.

Vjeruje da će mu prilagodbu novoj okolini olakšati suigrač Caio.

“O Gorici sam čuo samo pozitivne stvari, znam da je riječ o klubu koji ima sjajnu strukturu. Prvo što sam napravio kada sam čuo da postoji interes Gorice jest da sam pogledao postoji li Brazilac u klubu i kada sam saznao da je Cruz ovdje bio sam još sretniji. Nisam ga poznavao ranije, ali razgovarali smo danas na treningu i vjerujem da će mi uz njega biti puno lakše snaći se u novom gradu, a i siguran sam da ćemo se dobro slagati na terenu”, kazao je Wallace.

Wallace je stigao iz Austrije Lustenau u kojoj je upisao 64 nastupa, postigao 11 pogodaka i podijelio osam asistencija, a karijeru je započeo u brazilskom klubu CS Sergipe.

“Nakon Sergipea u kojem sam započeo svoju karijeru, godinu i pol proveo sam u Fluminenseu u Rio de Janeiru. Bilo je to stvarno lijepo iskustvo, prvi sam put bio izvan svog grada i igrao sam za jedan od najpoznatijih klubova u Brazilu. Vrlo važan korak u početku moje profesionalne karijere bio je i odlazak na prestižni turnir u Južnoj Americi Copa São Paulo de Futebol Júnior, gdje sam kao igrač na posudbi igrao za U-20 momčad Grêmija. Po povratku s posudbe, dobio sam ponudu iz Internacionala u kojemu sam ostao pola godine, a zatim dolazi moje prvo inozemno iskustvo u Austriji koje me dovelo do Gorice. Sada sam spreman započeti novu priču u Hrvatskoj”, zaključio je Wallace.