Goran Sablić novi je trener NK Sarajeva

BIH 12. lip 202115:35 0 komentara
(Photo by Vladimir Rys/Bongarts/Getty Images)

Goran Sablić danas je i službeno izabran za novog trenera Sarajeva.

Njegov novi klub je u četvrtak počeo pripreme za novu sezonu, a prozivku u Trening kampu u Butmiru održali su članoi stručnog stožera Abdulah Oruč, Eldin Jelešković i Adi Adilović.

Međutim, već danas Sarajevo je potvrdilo dolazak novog trenera, a na kraju ovu funkciju preuzeo je Sablić.

Sablić je u petak doputovao u glavni grad BiH gdje je odradio završne pregovore, a zatim je potpisao ugovor što je Sarajevo potvrdilo na svojoj službenoj stranici.

Sablić je posljednji angažman imao u drugoj momčadi Hajduka, a vodio je i Split, te moldavski Sheriff Tiraspol, a najvjerovatnije da će Sablić u stručni stožer dovesti i jednog pomoćnika.

Sa Širokim Brijegom je osvojio Kup naše zemlje 2017. godine. Kao nogometaš Sablić je nastupao za Hajduk i Dynamo Kyjev.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!