Francuska 29. sij 202223:15 > 23:20

Stoper hrvatske nogometne reprezentacije Duje Ćaleta-Car odigrao je čitav susret za Marseille koji je u osmini finala Francuskog kupa boljim izvođenjem 11-eraca na svom Velodromeu izbacio Montpellier.

Marseille je dominirao tijekom svih 90 minuta, poveo preko Milika (74), no Montpellier je sretno i spretno poravnao šest minuta potom golom Makouane (80), pa se o putniku u četvrtfinale odlučivalo s bijele točke, a u raspucavanju je Marseille bio uspješniji sa 5:4.

Marseille se tako pridružio četvrtoligašu Versaillesu, drugoligašima Bastiji i Amiensu te prvoligašu Nantesu u četvrtfinalu.

Amateri iz Versaillesa u posljednjih osam plasirali su se zahvaljujući 1:0 (0:0) gostujućoj pobjedi protiv drugoligaša Toulousea golom Djoca (79).

Amiens je u srazu dva drugoligaša kao gost bio uspješniji od Nancyja sa 2:0 (2:0) golovima Lusambe (15) i Arokodarea (38), dok je Bastia izbacila Reims boljim izvođenjem 11-eraca. Nakon 90 minuta bilo je 1:1, Reims je poveo golom Ekitikea (37), a poravnao je Lamonge (71). U raspucavanju je Bastia bila uspješnija sa 5-3.

Još u petak četvrtfinale je izborio Nantes koji je na svom terenu svladao Brest sa 2:0 (1:0), a oba gola postigao je Blas (25, 53).

U nedjelju su na preogramu susreti Bergerac – Saint-Etienne i Lens – Monaco, a u ponedjeljak Paris SG – Nice.