Tudoru bod protiv Majera

Francuska 18. ruj 202217:09 0 komentara
Will Matthews via Guliver Images

Nogometaši Marseillea, koje vodi hrvatski trener Igor Tudor, i Rennesa remizirali su odigravši 1:1 u nedjelju, u dvoboju 8. kola francuske Ligue 1.

Marseille je time upisao drugi remi u sezoni, a uz to ima i šest pobjeda, što ga je privremeno dovelo na vrh ljestvice. Ima bod više od PSG-a i Lorienta, no PSG svoju utakmicu ovog kola igra u nedjelju navečer kada gostuje kod Lyona.

Na ogledu Marseillea i Rennesa sve je napravio igrač domaćeg sastava Matteo Guendouzi koji je prvo u 25. minuti pogodio vlastitu mrežu, ali je tu pogrešku ispravio u 52. kada je postavio konačnih 1:1. Za Rennes je u 61. minuti u igru ušao hrvatski reprezentativac Lovro Majer.

Već četvrti poraz u sezoni upisala je Nica koja je ovaj put poražena na domaćem terenu od Angersa 1:0. U prvoj minuti susreta Nica je ostala s igračem manje nakon isključena Todiba. Igrača više gosti su naplatili u 43. minuti kada je Bentaleb zabio jedini pogodak na susretu. Snage su se izjednačile nakon sat vremena igre, tada je kod gostiju pocrvenio Boufal, ali Nica nije imala snage do kraja doći barem do boda.

Prvu pobjedu u sezoni upisao je Ajaccio koji je golom Hamoume u 65. minuti svladao Brest u gostima 1:0, dok je Troyes također bio uspješan gost. Pobijedio je kod Clermonta 3:1 uz dva pogotka Mame Baldea i jedan Riparta. Inače, na toj je utakmici Clermont vodio od četvrte minute golom Gastiena.