Monaco do slavlja uz hat-trick Ben Yeddera

Francuska 2. lis 202219:55 0 komentara
NorbertScanella/Panoramic

Nogometaši Monaca bili su uvjerljivi na svom stadionu te su s 4:1 pobijedili Nantes u nedjeljnom susretu 9. kola francuske Ligue 1.

Bila je to peta pobjeda Monaca u sezoni, a suparnika je načeo već u drugoj minuti pogotkom Emboloa. Prvo ime susreta bio je Wissam Ben Yedder koji je postigao sljedeća tri gola. Pogađao je u 6., 28. i 62. minuti iz jedanaesterca za 4:0, a čak je i za počasni gol gostiju zaslužan bio igrač Monaca. U 79. je svoju mrežu pogodio Brazilac Caio Henrique.

Nogometaši Clermonta nastavili su s vrlo dobrim ulazom u sezonu te su svladali Ajaccio u gostima s 3:1. Do pobjede je Clermont došao u samoj završnici budući je do 89. minute rezultat bio 1:1. No, prvo je Rashani zabio za 2:1, a potom i Dossou u 91. minuti za konačnih 3-1. Clermont je skočio na deveto mjesto ljestvice, dok je Ajaccio ostao posljednji sa samo četiri osvojena boda. Ovo mu je bio već sedmi poraz.

Do 90. minute Reims je imao tri gostujuća boda kod Troyesa gdje je vodio 2:1. Balogun i Ito su bili strijelci za Reims, ali spomenuti japanski igrač Ito je u 56. minuti, samo dvije minute nakon što je zabio gol za 2:1, pocrvenio. Igrača više Troyes je do kraja naplatio golom za remi, strijelac je bio Porozo u 90. minuti.

Remizirali su i Auxerre i Brest (1:1). Gosti su vodili pogotkom Slimanija od 64. minute, dok je za Auxerre izjednačio Niang koji je u 86. minuti realizirao jedanaesterac.

Treću pobjedu u sezoni ostvario je Toulouse koji je kao domaćin svladao Montpellier 4:2. Pola sata prije kraja Toulouse je ostao s igračem manje, pri vodstvu 4:1, ali njegova pobjeda do kraja nije bila ugrožena.