Messi je PSG donio pravo bogatstvo

Francuska 24. lip 202215:44 > 15:48 0 komentara
AP Photo/Christophe Ena

Čelnici PSG-a istaknuli su kako je klub zaradio 700 milijuna eura na Lionelu Messiju od njegovog dolaska.

Messi (35) je došao prošle godine iz Barcelone u PSG. Argentinski nogometaš je potpisao trogodišnji ugovor sa Svecima za 110 milijuna eura bez premija i bonusa. Njegov dolazak doneo je prvaku Francuske deset novih sponzorskih ugovora.

“Rast koji nam je donijela činjenica da je on u klubu ogleda se i u tome što smo za sponzorske ugovore, koji su nam do sada donosili između tri i pet milijuna eura godišnje, od prošlog ljeta dogovorili za pet do osam milijuna eura u istom razdoblju. Jasno je dakle da nije potreban nikakav komentar koliko nam znači Messijev dolazak“, rekao je finansijski direktor kluba Marc Armstrong.

On je dodao da je PSG zaradio i na tržištu kriptovaluta. Čelnici Svetaca su naveli da je PSG tijekom prošle sezone prvi put u povijesti prodao više od milijuna dresova.

“Više uopće nema ulaznica za utakmice koje igramo na svom stadionu. Postali smo rekorderi u Europi po prihodima na stadionu na sam dan utakmice. Na listama čekanja za obične i VIP ulaznice je osam puta više ljudi nego što je kapacitet Parka prinčeva“, rekao je Armstrong.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!