Marseille nastavio s dobrim igrama, Ćaleta-Car igrao

Francuska 22. sij 202223:51 > 23:52
AP Photo/Daniel Cole

S odličnom formom su nastavili nogometaši Marseillea koji su na gostovanju kod Lensa, u dvoboju 22. kola francuske Ligue 1, pobijedili 2:0.

Gledajući posljednjih osam utakmica, u svim natjecanjima, bila je to šesta pobjeda Marseillea. Uz to ima i dva neodlučena rezultata. Ovom pobjedom Marseille je skočio na drugo mjesto prvoligaške ljestvice.

Hrvatski reprezentativac Duje Ćaleta-Car je odigrao cijelu utakmicu za Marseille, a strijelci su bili Payet u 34. iz jedanaesterca te Bakambu u 77. minuti.

Ranije u subotu Brest je s 2:0 pobijedio Lille čiju je mrežu čuvao hrvatski reprezentativni vratar Ivo Grbić. Prvi puta Grbić je kapitulirao već u trećoj minuti kada ga je prevario njegov suigrač Tiago Djalo koji je potpisao autogol. Tih 1:0 je stajalo sve do sudačke nadoknade kada je Brest potvrdio pobjedu. Gol za 2:0 iz jedanaesterca je zabio Mounie.

Brest je nakon tri poraza i neodlučenog rezultata u posljednje četiri utakmice upisao pobjedu koja ga je dovela na 12. mjesto ljestvice, dok je Lille ostao osmi.

U nedjelju igraju: Metz – Nica, Angers – Troyes, Bordeaux – Strasbourg, Clermont – Rennes, Nantes – Lorient, Montpellier – Monaco i PSG – Reims.