Lyon u francuskom derbiju sprašio ‘peticu’ St. Etienneu

Francuska 24. sij 202123:02 0 komentara
Christian Kaspar-Bartke/Bongarts/Getty Images

U jednom od najvećih francuskih nogometnih derbija Lyon je na gostovanju deklasirao St Etienne sa 5-0 ostvarivši treću uzastopnu pobjedu u međusobnim susretima i šestu u posljednjih osam ogleda.

Pobjedu Lavovima donijeli su Kadewere (16, 68), Marcelo (36, 59) i Bouanga (82-ag).

Lyon se ovom pobjedom približio vodećem dvojcu PSG-u i Lilleu na dva boda zaostatka. Lille je ranijem susretu na gostovanju pobijedio Rennes sa 1-0 dostigavši PSG i sada oba kluba imaju po 45 bodova.

Pogodak odluke zabio je Jonathan David u 16. minuti. Domagoj Bradarić nije nastupio za goste.

U ranije odigranim susretima pobjede su ostvarili Bordeaux, Metz i Reims. Bordeaux je porazio Angers sa 2-1, Metz je pobijedio Nantes sa 2-0, dok je Reims slavio protiv Bresta sa 1-0. Bordeaux je već nakon 11 minuta igre vodio 2-0 golovima Hwang Ui-joa (8, 11), a u 39. minuti je smanjio Angelo Fulgini. Za domaći sastav je cijeli susret igrao Toma Bašić, dok Mateo Pavlović nije igrao za goste.

Metz je dobio Nantes 2-0 golovima Leye (35) i Boulaya (90+4), dok je u susretu između Reimsa i Brest presudio pogodak Mbukua u 40. minuti. Dijon i Strasbourg su odigrali 1-1.

Na ljestvici vodi PSG sa 45 bodova, koliko ima i Lille na drugoj poziciji. Lyon je treći sa 43 boda.