Lyon razbio Lorient i preskočio Monaco

Francuska 8. svi 202119:12 > 19:12
Frederic Chambert/Panoramic

Nogometaši Lyona ostali su u utrci za izravan plasman u Ligu prvaka pobijedivši na svom terenu Lorient s 4:1 u utakmici 36. kola odigranoj u subotu.

Sve do 53. minute gosti su imali bod u rukama, a onda je Lyon u 24 minute postigao četiri pogotka. Strijelci su bili Aouar (53), Paqueta (65) i dvaput Bruno (72-11m, 77). Utješni pogodak za Lorient postigao je Moncounduit (83).

Lyon je sa 73 boda na trećem mjestu koje vodi u kvalilfikacije za Ligu prvaka, a za drugoplasiranim PSG-om zaostaje dva boda, a isto toliku prednost imaju ispred Monaca. No, Parižani i Monaco imaju i utakmicu manje. Vodeći Lille dva kola prije kraja ima četiri boda prednosti pred PSG-om i šest pred Lyonom.

U prvoj subotnjoj utakmici nogometaši Nantesa pobijedili su kao domaćini Bordeaux s uvjerljivih 3:0.

Coulibaly (19), Louza (51) i Kolo (70) bili su strijelci za Nantes koji je ostao na 18. mjestu, ali se s 37 bodova približio Bordeauxu na samo dva boda zaostatka u borbi za izbjegavanje mjesta koje vodi u doigravanje za ostanak u prvoligaškom društvu.

Bordeaux je doživio deveti poraz u posljednjih 11 utakmica i trenutačno se nalazi na 15. poziciji. Hrvatski nogometaš Toma Bašić je odigrao cijelu utakmicu za poražene, a u sučevom dodatku na kraju dvoboja zaradio je žuti karton.