Lyon imao 2:0 do 80. minute i – izgubio!

Francuska 24. lis 202115:42 > 15:42 0 komentara
Guliver

U susretu 11. kola francuskog nogometnog prvenstva Nica je pobijedila Lyon sa 3-2 premda su gosti do 80. minute vodili sa 2-0.

“Lavovi” su poveli u 35. minuti golom Karla Toka Ekambija, a na 2-0 je povisio Houssem Aouar u 68. minuti.

Gosti su do 80. minute držali dva gola prednosti, no u posljednjih 10 minuta sve su prosuli. U 81. minuti je smanjio Youcef Atal, a četiti minute kasnije Lyon je ostao s igračem manje nakon što je isključen Tino Kadewere.

Izjednačio je Andy Delort u 89. minuti iz kaznenog udarca, a u drugoj minuti nadoknade Evann Guessand je zabio za 3-2 i veliki preokret.

Nica se ovom pobjedom barem privremeno probila na drugo mjesto sa 19 bodova, osam manje od lidera PSG-a.

Lens je treći sa 18 bodova, dok Marseille, Angers i Nantes imaju po 17 bodova. Lyon je sedmi sa 16 bodova.