Kovač će derbi Ligue 1 igrati u Kini!?

Francuska 21. lis 202118:26 > 18:27 0 komentara
AP Photo/Daniel Cole

Francuska liga (LFP) namjerava u veljači odigrati prvenstvenu utakmicu Monaco - Lyon u Kini, no još treba ishoditi pristanak Fife.

Utakmica 23. kola Francuske lige Monaco – Lyon igrala bi se 5. veljače 2022. godine, a oba kluba su pristala na putovanje u Kinu. To bi bila prva prvenstvena utakmica bilo koje europske lige na drugom kontinentu s obzirom da su se dosad odigravale samo prijateljski dvoboji ili oni u Superkupu.

Francuska liga je želi izaći na međunarodno tržište jer su prihodi od njezinih međunarodni TV-prava i dalje vrlo niska u usporedbi s drugim velikim europskim ligama. Prema L’Équipeu, utakmica bi se igrala u Šangaju, a predsjednik Lyona Jean-Michel Aulas razgovarao je o tome prošle subote s vlasnikom Monaca Olegom Petrom.

Projekt ipak ostaje podložan pristanku Fife, koja se već ranije suprotstavljala sličnim projektima španjolske La Lige, koja je uzalud pokušavala organizirati u Miamiju utakmicu Girone i Barcelona, ​​a potom i susret Villarreal-Atlético Madrid.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!