Kakav dan za Hrvate, Ćaleta-Car zabio dva gola Brestu

Francuska 30. kol 202023:09 > 23:12
Ryan Pierse/Getty Images

Hrvatski nogometaši, ali i treneri imali su sjajan dan u francuskom prvenstvu

Bio je to veliki dan Hrvata u Le Championnatu, Niko Kovač je ostvario prvu pobjedu na klupi Monaca, Duje Ćaleta-Car je zabio dva, a Toma Bašić jedan gol u pobjedama Marseillea i Bordeauxa.

OM je na gostovanju pobijedio Brest sa 3-2, a drugi i treći pogodak za momčad iz Marseillea zabio je hrvatski branič.

OM je poveo u 20. minuti golom Floriana Thauvina lijepim udarcem s ruba kaznenog prostora. Samo sedam minuta kasnije bilo je 2-0. Thauvin je ubacio iz slobodnog udarca, a Ćaleta-Car nogom zabio za povećanje vodstva. Domaćin je u posljednjim trenucima prvog dijela smanjio golom Romaina Faivrea.

Ipak, deset minuta prije kraja utakmice Ćaleta-Car je svojim drugim golom na utakmici gurnuo Marseilleu korak do tri boda tri boda. Ponovo je iz prekida ubacio Thauvin, a mladi Šibenčanin nakon sjajnog skoka glavom zatresao suparničku mrežu. U posljednjim trenucima susreta Gaetan Charbonnier je smanjio na konačnih 2-3.