'Napustio sam PSG jer im je zabava na prvom mjestu'

Francuska 11. kol 202011:19 > 11:22
(Photo by David Ramos/Getty Images)

Belgijski nogometaš Thomas Meunier na kraju prošle sezone napustio je PSG i odlučio je karijeru nastaviti u Borussiju Dortmund.

Meunier je nakon četiri sezone napustio PSG nakon što mu je istekao ugovor, te je odbio produžiti suradnju. Iako je na stolu imao ponudu za novi ugovor, on ju je odbio, a sada je otkrio i zašto. Prva stavka bila je novac – PSG mu je nudio znatno manje nego ostalim zvijezdama, pa je Meunier ustvrdio da su ‘htjeli da praktički igra besplatno’.

Belgijanac je u razgovoru za njemačke medije govorio i drugim razlozima zbog čega je odlučio napustiti klub. Meunieru je smetalo ponašanje glavnih zvijezda Neymara, Mbappea, Di Marie… kojima je očito zabava na prvom mjestu.

“Tu su samo bile rođendanske zabave i to je nevjerovatno. Kada sam bio u Club Bruugeu slavili smo rođendane igranjem pikada ili malom zabavom pored bazena. Ali, u Parizu je to itekako glamurozno. To oslikava sve o klubu, igrači iznajme vile, hotele ili zgrade i organiziraju zabave na kojima bude po stotine ljudi”, rekao je Meunier i nastavio.

“Tada shvatite da su oni više od nogometaša, oni su zvijezde. Meni je bilo dobro na tim zabavama, ali da li ste me nekada vidjeli na nekim fotografijama ili videima koji pokazuju sav taj raskoš? Ipak, to je sve dio igre i to moramo prihvatiti. U takvom okruženju mi se nije ostajalo i to je sve”.