Cisse: 'Nije šala, stvarno se vraćam nogometu'

Francuska 13. svi 202017:42 > 17:48

Dobro poznati francuski napadač Djibril Cisse otkrio je kako su špekulacije o njegovom povratku nogometu i više nego istinite.

Getty Images/Stuart Franklin

Podsjetimo, Cisse se umirovio prije dvije godine, ali nedavno je kazao za SoFoot kako ima namjeru da se vrati u francusku Ligue 1 kako bi dostigao brojku od 100 golova u toj ligi. Trenutno je zaglavio na 96 pogodaka.

Naravno, svi su tu njegovu izjavu uzeli s rezervom misleći da se možda radi o šali pošto Cisse već ima 39 godina.

“Na početku je bila šala”, počinje Cisse razgovor za L’Equipe: “Ali, malo po malo, stvarno je postala želja. Uvijek sam govorio da je dostizanje brojke od 100 golova vrlo važna stvar za mene. To što sam četiri gola udaljen od cilja me proganja. Ako i ne dostignem 100 golova, bar mogu reći da sam pokušao i mogu onda zatvoriti priču od 100 golova. Ali, dok ne pokušam sve, neću imati mira”.

“Morate me prihvatiti kao dodatnog igrača u radnoj snazi, a ne kao element koji može igrati 90 minuta. Ne mogu lagati sebe u toj mjeri, ali svjestan sam da još uvijek mogu dati doprinos”, dodao je čovjek koji je za Francusku igrao 41 utakmicu i postigao devet golova.

Dosadašnji 96 golova u Ligue 1 postigao je kao član Auxerrea, Marseillea i Bastije.

Osim tih klubovia, u karijeri je igrao između ostalog još za Liverpool, Lazio, Panathinaikos, Sunderland, QPR…