Forrest nakon penala izbacio Sheffield i izborio Wembley!

Nogomet 17. svi 202223:40 0 komentara
Guliver Image

Nogometaši Nothingham Forresta su nakon jedanaesteraca pobijedili Sheffield United i izborili finalnu utakmicu doigravanja za Premier ligu u kojoj će se na Wembleyju sučeliti s Huddersfieldom.

Nottinham je dobio prvi dvoboj s 2:1 te se nakon gola Johnsona u 19. minuti činilo da će oko 30.000 domaćih navijača na City Groundu slaviti do duboko u noć.

Ipak, Sheffield United se nije predavao te je u nastavku uspio preokrenuti rezultat te odvesti dvoboj u produžetke. Prvo je zabio Gibbs-White, a zatim i Fleck.

Produžeci su donijeli izjednačenu igru sa po jednom dobrom šansom na obje strane, međutim rezultat se nije mijenjao pa su pobjednika odlučili penali.

Samba je obranio prva dva penala gostima, a domaći su bili sigurni. U četvrtoj seriji Lolley je šutirao za pobjedu domaćina, ali je promašio, međutim Samba brani i treći penal te Forest slavi sa 3:1 poslije penala.

Uslijedilo je veliko slavlje, a na teren je utrčalo na tisuće domaćih navijača kako bi proslavili put na Wembley.

Finale play-offa na programu je 29. svibnja na Wembleyu. Tamo se već plasiralo Huddersfield koji je izbacio Luton.

Računajući tv i komercijalna prava te zaradu od prodatih ulaznica pobjednik finala play-offa će inkasirati cifru od nevjerojatnih 200 milijuna eura zbog čega ovaj susret ima i neformalni naziv najskuplje utakmice na svijetu.

Ukoliko pobjednik finala play-offa uspije ostati u Premiershipu u prvoj sezoni onda će dobiti još 100 milijuna eura, a ukoliko ispadne bit će mu isplaćeno 100 milijuna kroz naredne dvije godine.