Fiorentina zabila Napoliju pet golova i izbacila ga iz kupa

Nogomet 13. sij 202219:59 > 20:47 0 komentara
Jonathan Moscrop/CSM via ZUMA Wire (Cal Sport Media via AP Images)

Nogometaši Napolija poraženi su u osmini finala talijanskog kupa od Fiorentine rezultatom 2:5. Nakon prvih 90 minuta rezultat je bio 2:2, no gosti su iskoristili igrača više u produžecima.

Nevjerojatnu utakmicu odigrali su Napoli i Fiorentina. Ljubitelji nogometa sve su mogli vidjeti – sedam golova, tri crvena kartona…

U 41. minuti srpski napadač Dušan Vlahović šokirao je Napulj – postigao je gol za vodstvo gostiju. No, vodstvo je kratko trajalo – samo tri minute kasnije stvari je na početak vratio Mertens.

U drugoj minuti sudačke nadoknade izravni crveni karton dobio je golman Fiorentine Bartolomej Dragowski i tada su domaći navijači bili uvjereni u prolaz.

No, domaći igrači nikako nisu uspjeli probiti čvrsti bedem sastava iz Firence, a već u 58. minuti primili su gol za 1:2. Strijelac je bio  Biraghi.

Do kraja regularnog dijela igrači Napolija dobili su dva crvena kartona (Lozano 84., Ruiz 90+3), a u petoj minuti nadoknade uspjeli su preko Petagne postići gol za 2:2.

Nažalost za domaće navijače, Napoli nije imao nikakve šanse u produžecima. Golove za konačnih 5:2 Fiorentine zabili su Venuti, Piatek i Maleh.

Fiorentina će u četvrtfinalu igrati protiv Atalante koja je svladala Veneziju (2:0).