Vaha za SK: Ovaj Dinamo je jači od mog kad je pao Villareal

Europa League 19. ožu 202114:19 > 14:20 0 komentara
Photo by Masashi Hara/Getty Images

Dinamo će u četvrtfinalu Europske lige igrati protiv sedmoplasirane momčadi španjolskog prvenstva Villareala.

Prije 11 godina u skupini istog natjecanja Dinamo i Villareal su dva puta odmjerili snage. U prvoj utakmici na Maksimiru Dinamo je na krilima Sammira slavio 2:0. U drugoj utakmici Španjolci su se osvetili i slavili s uvjerljivih 3:0.
Dinamo je skupinu završio na trećem mjestu iza Villareala i PAOK-a.

Trener Modrih te sezone bio je Vahid Halilhodžić kojeg smo nazvali da nam usporedi njegov i sadašnji Dinamo.

SPORTKLUB: Kako komentirate veliki uspjeh Dinama i preokret protiv Tottenhama?

HALILHODŽIĆ: Nema se tu što previše reći, zaista velika pobjeda, jedna od najvećih u povijesti kluba. Sve čestitke Dinamu za takav uspjeh jer se ovako nešto ne događa često.

SPORTKLUB: Je li Mourinho najveći krivac za lošu igru Tottenhama ili ipak igrači?

AP Photo/Darko Bandic

HALILHODŽIĆ: Teško je to reći ovako izvana, ali meni se čini kao da su igrači Tottenhama u uzvratnu utakmicu ušli malo podcjenjivački. Mislili su vjerojatno da su osigurali prolaz već u prvoj utakmici i to ih je koštalo. Pa vidjeli ste kako je Oršić kod trećeg gola pored njih prolazio kao brzi vlak. Sigurno da je dio krivice i na Mourinhu koji je mogao bolje motivirati igrače i postaviti taktiku, ali po meni su igrači ti koji su najveći krivci.

SPORTKLUB: Dinamo u četvrtfinalu igra s Villarealom, klubom protiv kojeg ste vi igrali dva puta prije 11 godina kada ste bili trener Dinama. Kakva imate sjećanja na te dvoboje?

HALILHODŽIĆ: Imam zaista lijepa sjećanja na prvu utakmicu. Nitko nije vjerovao da ih možemo dobiti jer su oni tad bili na samom vrhu Primere. Sjećam se da je i njihov trener imao podcjenjivački stav i to je vjerujem dalo mojim momcima dodatnu snagu. Ja sam u nekim izjava čak i malo prepotentno govorio da ćemo ih pobijediti, te se uz veliku podršku publike to na kraju i dogodilo. Nakon te pobjede je bila zaista velika euforija koju nažalost nismo uspjeli naplatiti prolaskom skupine. Utakmica u Španjolskoj nije bila tako dobra, ali svejedno mi Villareal uvijek budi lijepa sjećanja.

SPORTKLUB: Koja je razlika između vašeg Dinama i ovog koji je izbacio Tottenham?

HALILHODŽIĆ: Ovaj Dinamo je jači, puno jači. Pogotovo u napadačkom dijelu igre gdje imaju reprezentativce i vrhunske igrače poput Oršića i Petkovića. Mi nismo imali toliku koncetraciju kvalitete, ali smo uspjeli dobrom taktičkom pripremom slaviti protiv Villareala. Vidjeli smo i protiv Tottenhama da je Dinamo jedna vrlo kvalitetna momčad koja može napraviti velike stvari u Europskoj ligi ove sezone. Nakon ove povijesne pobjede im je samopouzdanje sigurno na visokom nivu, vjerujem da mogu izbaciti Villareal uz malo sportske drskosti. Dinamova momčad je skupila iskustvo u prethodnim sezonama u Europi i to je nešto što im je nedostajalo u sezonama prije tih. Jako je bitno kada u kontinuitetu igrate dobro u Europi, sampouzdanje za velike utakmice dolazi samo od sebe.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!