KRAJ: Vrhunska predstava Dinama u Rotterdamu!

Europa League 3. pro 202016:59 > 19:56 1 komentar
Guliver Images

Zagrebački Dinamo večeras u 18:55 igra utakmicu petog kola Europske lige protiv nizozemskog Feyenoorda u gostima

90+3′ KRAJ u Nizozemskoj, Modri su s 2:0 slavili golovima Petkovića i Majera.

90′ Posljednje promjene, izlaze Petković i Kastrati, ulaze Perić i Tolić. Bit će još tri minute sudačke nadoknade na De Kuipu.

86′ I Petković je požutio u Rotterdamu, propustiti će sljedeću utakmicu protiv moskovskog CSKA.

82′ Kavanagh je u svoju bilježnicu upisao Berghuisa.

72′ Opasno je zaprijetio Ivanušec, ali ništa od tog napada. Izlazi Ivanušec, ulazi Oršić.

70′ Evo malo je zaprijetio i Feyenoord, Malacia je fino ubacio, Teixeira glavom pucao, ali na sreću izvukao se Livaković.

65′ Zoran Mamić se odlučio na prvu promjenu, iz igre je izašao Lovro Majer, a njega je zamijenio Bartol Franjić.

53′ Novi pogodak u Nizozemskoj, Modri su vrlo blizu prolaska u nokaut fazu Europske lige, Majer je strijelac!

45+5′ Loptu je uzeo Petković koji je bez većih problema matirao vratara Marsmana, Dinamo vodi u Rotterdamu.

45′ Evo velike prilike za Dinamo. Branić domaćih Kokcu bio je neoprezan u kaznenom prostoru i Dinamo će izvesti penal.

43′ Žuti karton za Feyenoord, dobio ga je Toornstra.

36′ Nevjerojatno koliko domaćini nemaju sreće. Nova ozljeda dogodila se ovaj put Linssenu, umjesto njega u igri je Naoufal Bannis.

24′ Evo malo posla i za engleskog suca Kavanagha, žute kartone dobili su Spajić i Theophile-Catherine.

15′ Dick Advocaat prislijen je vrl orano napraviti prvu izmjenu. Botteghin izlazi zbog ozljede, zamijenit će ga Uroš Spajić.

7′ Domaći će imati prvi korner, ali vratar Modrih Livaković bez problema je izbio taj pokušaj.

1′ Počela je utakmica u Rotterdamu, Modrima treba barem bod kako bi osigurali proljeće.

Dinamo je nakon četiri kola na vrhu ljestvice svoje skupine sa osam bodova te pritom još uvijek nisu primili pogodak. Jedina su ekipa u cijeloj Europi kojoj je to pošlo za rukom.

Večeras ih čeka veliko iskušenje kod ekipe koja ih je jako namučila u Zagrebu, ali nije uspjela pobijediti. Feyenoord je blagi favorit u ovoj utakmici, ali otegotna okolnost za Nizozemce je što im nedostaje čak osam igrača.

Dinamo nema takvih problema, Zoran Mamić ima sve igrače na raspolaganju i odlučio se za sljedeći sastav.

GNK Dinamo Zagreb

Livaković – Moharrami, Lauritsen, Theophile, Gvardiol – Ademi, Jakić, Majer, Ivanušec, Kastrati – Petković.

Zanimljivo, u prvih 11 nema Mislava Oršića inače neizostavnog člana prve postave. Na klupi je ostao i Stojanović koji obično ima prednost na Irancem Moharramijem.

Domaći strateg Dick Advocaat se odlučio za sljedeći sastav: Marsman – Malacia, Senesi, Spajić, Geertruida – Kokcu, Toornstra, Diemers – Narsingh, Berghuis, Linssen.

Gostima od momčadi koja je igrala u Zagrebu nedostaje vratar Bijlow, bekovi Haps i Nieuwkoop.