Rožman: S osmijehom na licu smo završili europsku sezonu

Europa League 10. pro 202020:46 > 20:46
Foto HNK Rijeka

Rijeka se dostojno oprostila od Europske lige, u zadnjoj utakmici po grupama slavili su protiv Alkmaara

U daramatičnoj završnici za pobjedu je zabio Tomečak u samoj završnici utakmice na Rujevici, a nakon dvoboja svi su tražili Simona Rožmana.

“Čestitke igračima, oni su najzaslužniji za pobjedu. Trebala nam je ovakva utakmica. Možda smo malo rezervirano ušli u prvo poluvrijeme, oni su imali nekoliko dobrih situacija. U drugom dijelu smo bili puno bolji, ušli smo jako pametno. Dobro smo se spremili i mogu samo čestitati igračima. Igrali smo protiv jednog velikog kluba i drago mi je da smo na ovakav način završili Europsku ligu. Igrali smo protiv nekih od najboljih momčadi u Europi i napravili smo koliko smo mogli. Rasli smo kroz cijelu Europsku ligu, mlada smo momčad, još puno toga moramo naučiti, ali bitno mi je da su igrači dobili osjećaj što još treba raditi dalje”, rekao je Rožman pa je nastavio:

“Treba biti realan. Mi smo patili puno u samoj igri. Morali smo se puno prilagođavati u igri i treba reći da smo imali jako tešku grupu. Teško ćemo sljedeće sezone imati takve protivnike i žao mi je što ih navijači nisu imali prilike vidjeti. Nismo imali kompletnu momčad zbog koronavirusa do posljednjeg kola. Na kraju moramo biti sretni. Budimo realni, igrali smo protiv vrhunskih ekipa koje imaju puno veće budžete od nas. Ne bih sada kalkulirao, držali smo se jako dobro tijekom cijele Europske lige. Danas smo odigrali odličnu utakmicu.”

Slovenac je bio presretan i ponosan na svoje igrače.

“Poslije svake pobjede sam sretan i ne bih uspoređivao pobjedu protiv Kopenhagena i AZ Alkmaara. Ne bih potencirao neke pobjede, treba dati podršku igračima i kada ne ide. Imali smo puno loših vanjskih okolnosti, ali danas možemo s osmijehom na licu završiti europsku sezonu. Mladi smo, imamo energiju, normalno je da puno toga još nedostaje. Igrači treniraju s osmijehom na licu i to je važno. Kada vidiš u kakvim uvjetima rade drugi klubovi, vidiš da te tržište ne prihvaća. Uefa je već duže vrijeme radila projekciju stvaranja novog natjecanja i mi tu nismo pretjerano zanimljivi. Mi se moramo prilagođavati, sad je fokus na prvenstvu i kupu, ali barem smo dobili novu energiju i zadovoljstvo.”