Rijeka se pobjedom protiv AZ-a oprostila od EL

Europa League 10. pro 202019:56 > 19:56
HNK Rijeka

Momčad Simona Rožmana ostvarila je u zadnjem kolu Europske lige pobjedu protiv gostiju iz Nizozemske.

Rijeka je povela golom Menala u 52. minuti, no pet minuta potom poravnao je Wijndal, da bi pobjedu za oproštaj od Europske lige Rijeci osigurao Tomečak u trećoj minuti sudačke nadoknade.

Iako je utakmica na Rujevici bila mnogo važnija za nizozemski sastav, kojemu je pobjeda osiguravala prolazak u 16-inu finala, dok je Rijeka odavno znala da će joj ovo biti oproštaj od Europske lige za ovu sezonu, Riječani su na terenu izgledali kao jednako motiviran, ako ne i motiviraniji sastav.

Nagrada za takav pristup došla je u 52. minuti kada je kapetan Andrijašević okomitom loptom proigrao Menala, a Rijekin napadač je potom odlično reagirao i prizemnim udarcem s vrha kaznenog prostora svladao Bizota.

AZ Alkmaar odlični je reagirao po primljenom pogotku, u 55. minuti Gudmundsson je imao “zicer”, ali je sa 10-ak metara poslao loptu pored vratnice, no Windal je u 57. bio precizniji te je njegov udarac sa 20-ak metara završio iza leđa Nevistića koji je uspio postaviti dlan na loptu, ali ne i dovoljno ju skrenuti da ne bi zavšrila u mreži.

Od 80. minute gosti su igrali bez isključenog Karlssona, a Rijeka je igrača više iskoristila u samoj završnici. Lončar se ubacio na lijevo krilo, ubacio u peterac gdje se Tomečak izborio za prostor za udarac za pobjednički pogodak.

U drugom susretu ove skupine Napoli i Real Sociedad su na stadionu Diego Armando Maradona igrali 1-1 (1-0). Poveo je Napoli golom Zielinskog (35), a poravnao je Willian Jose (90+2).

Napoli je sa 11 bodova osvojio prvo mjesto u skupini F, Real Sociedad je s devet završio na drugoj poziciji, AZ Alkmaar je s osam bodova ostao treći, dok je Rijeka posljednja s četiri boda.