Najbolji igrač Villareala propušta Dinamo?

Europa League 21. ožu 202121:51 > 21:51 0 komentara

Najbolji Villarrealov strijelac Gerard Moreno mogao bi propustiti prvu utakmicu četvrtfinala Europske lige protiv Dinama nakon što je ozlijedio nogu u nedjelju tijekom prvenstvene utakmice s Cádizom, prva je procjena trenera uoči detaljnog liječničkog pregleda.

Moramo pričekati liječnički pregled. Gerard nam je ključni igrač pa sada posebno pratimo razvoj ove situacije”, izjavio je Villarrealov trener Unai Emery na konferenciji za medije.

Pitao sam ga kako je, te mi je odgovorio da nije strašno. Klupski liječnik mi je odgovorio isto ali moramo pričekati nalaze i vidjeti o čemu je riječ. Manje-više govorimo o pauzi dugoj između 2 i 4 tjedna. Sada dolazi pauza u prvenstvu zbog reprezentativnih obveza što nam ide na ruku“, dodao je.

Sedmoplasirani Villarreal je pobijedio s 2-1 protiv Cádiza koji zauzima 14. mjesto među 20 klubova u španjolskom prvenstvu.Španjolski reprezentativac Moreno zabio je vodeći gol u 4. minuti iz jedanaesterca a zatim je u 66. minuti asistirao napadaču Carlosu Bacci za vodstvo od 2-0. Moreno je u 85. minuti potrčao pa se rukom uhvatio za bedreni mišić desne noge. U ponedjeljak bi se trebao priključiti reprezentaciji Španjolske gdje će biti pregledan.

Villarreal će 8. travnja gostovati kod zagrebačkog Dinama u četvrtfinalu Europske lige, a dan ranije će Moreno proslaviti 29 rođendan. Uzvratna utakmica u Villarealu, gradiću na jugoistoku Španjolske, igrat će se 15. travnja.

Moreno je ove sezone u 31 utakmici zabio 20 gol, a još osam puta je asistirao za pogodak.

Villarreal je u 1/16 finala Europske lige eliminirao austrijski Salzburg s 2-0 i 2-1, a zatim u osmini finala kijevski Dinamo uz dvije pobjede po 2-0. Moreno je u tim utakmicama zabio ukupno četiri gola te je asistirao tri puta.

Sada nam dolazi ključni dio sezone, no ne mislim da sam pogriješio što sam ga stavio u igru protiv Cádiza. Ne vjerujem da je današnja utakmica kriva za ozljedu“, izjavio je Emery. “Gerard nam daje puno stvari u igri pa on mora biti na terenu. Nije mi lako izostavljati tako bitnog igrača poput njega“, dodao je.

Moreno je sa 16 zabijenih pogodaka četvrti strijelac Primere, iza Karima Benzeme (Real Madrid), Luisa Suáreza (Atlético) i Lionela Messija (Barcelona).

Villarreal je u nedjelju pobijedio na svom terenu u prvenstvu poslije dva i pol mjeseca, a i ta je pobjeda bila teško izborena. Cádiz je pružio snažan otpor te je do posljednjeg trenutka bio u igri za osvajanje boda koji bi mu pomogao u borbi za opstanak. Cádizovi igrači su se ljutili nakon što sudac u 93. minuti nije dosudio jedanaesterac za njih poslije navodnog igranja rukom 18-godišnjeg Villarrealovog krila Yeremija Pina.

Mi igrači sumnjamo u ispravnost ove odluke“, izjavio je 26-godišnji Cádizov krilni igrač Iván Alejo.Villarrealu je dosuđen penal protiv nas premda je naš igrač imao ruku uz tijelo dok za nas nije dosuđen u sličnoj situaciji”, istaknuo je.