Juranović zabio, autogol Ćalete-Cara

Europa 25. stu 202120:39 > 20:42 0 komentara
Jeff Holmes via Guliver Images

U utakmicama petog kola Europa lige Josip Juranović zabio je novi gol za Celtic, dok je vlastitu mrežu zatresao Duje Ćaleta-Car.

U skupini E sve je kristalno jasno, a prolaz u nokaut fazu Europske lige osigurali su Galatasaray i Lazio. Galatasaray je je rutinskom predstavom porazio Marseille (4:2), a u tome im je pomogao i hrvatski reprezentativac Ćaleta-Car koji je postigao autogol u 30. minuti. U drugoj utakmici skupine Lokomotiv iz Moskve poražen je na svom terenu od Lazija (0:3). Jedina neizvjesnost u ovoj skupini odnosi se na putnika u nokaut fazu Konferencijske lige, a za to mjesto bore se Marseille i Lokomotiv.

Skupina E: 1. Galatasaray 11, 2. Lazio 8, 3. Marseille 4, 4. Lok. Moskva 2

Skupina F vrlo je izjednačena. Crvena Zvezda je na Marakani svladala Ludogorec golom Ivanića (1:0), a Midtylland je svladao Bragu golom u posljednjim minutama susreta (3:2). Zvezda se pobjedom popela na čelno mjesto skupine sa 10 bodova, a prolaz i dalje nisu osigurali. Braga ima 9 bodova, a Midtjylland samo bod manje. Bugarski prvak ispao je iz svih kombinacija za prolaz, čak i za nastavak u Konferencijskoj ligi jer su na samo jednom osvojenom bodu.

Skupina F: 1. Crvena Zvezda 10, 2. Braga 9, 3. Midtylland 8, 4. Ludogorec 1

U skupini G. Bayer Leverkusen je na svom terenu nakon preokreta svladao Celtic (3:2), dok je Betis golovima Tella i Canalesa svladao Ferencvaros (2:0). Prvi pogodak za Celtic postigao je hrvatski reprezentativac Josip Juranović iz kaznenog udarca. Bayer i Betis su osigurali prolaz skupine, dok će Celtic zaigrati u Konferencijskoj ligi. Posljednjeplasirana momčad skupine je Dinamov prošlosezonski ‘krvnik’ Ferencvaros koji je i dalje bez bodova.

Skupina G: 1. Bayer Leverkusen 13, 2. Betis 10, 3. Celtic 6, 4. Ferencvaros 0