EL: Mourinho bolji od Leke, Kramarić strijelac u pobjedi

Europa League 10. pro 202022:52 > 22:52
Clive Rose/Getty Images

U susretu koji je odlučivao o prvom mjestu u J skupini Europske lige Tottenham Josea Mourinha je u Londonu pobijedio Royal Antwerp kojeg vodi Ivan Leko sa 2-0.

Mourinho je tako uzvratio Leki za poraz u Belgiji od 0-1 u dvoboju drugog kola. Golove za Spurse zabili su Carlos Vinicius (57) i Lo Celso (71). U drugom susretu LASK je na gostovanju pobijedio Ludogorec sa 3-1.

Tottenham je osvojio prvo mjesto u skupini sa 13 bodova, Royal Antwerp je drugi s bodom manje, LASK je sakupio 10, a Ludogorec je ostao na nuli.

U skupini H u zadnjem kolu se odlučivalo o prvom mjestu. Na koncu “jedinica” je pripala Milanu koji je u Pragu pobijedio Spartu sa 1-0, dok je Lille nakon poraza kod Celtica 2-3 završio kao drugi. Pogodak odluke zabio je Jens Hauge u 23. minuti. Ante Rebić nije nastupio za talijanski sastav.

U drugom susretu Celtic je slavio protiv Lillea sa 3-2 ostvarivši prvu pobjedu u skupini.

Jullien (22), McGregor (28) i Turnbull (75) zabili su za Škote, a Ikone (24) i Weah (71) za Francuze. Domagoj Bradarić je odigrao cijeli dvoboj za Lille.

Na ljestvici je prvi Milan sa 13 bodova ispred Lille sa 11, Sparte sa šest i Celtica sa četiri boda.

U skupini L Hoffenheim je i prije zadnjeg kola osigurao prvo mjesto, a kao druga dalje ide Crvena zvezda. U posljednjem kolu Hoffenhem je kod kuće porazio Gent sa 4-1, a četvrti pogodak za domaćine zabio je Andrej Kramarić u 64. minuti.

Hrvatski napadač je ušao u igru u 61. minuti, a tri minute kasnije se upisao među strijelce. Za njemački sastav zabili su i Klauss (21), Skov (26), te Beier (49), a za goste Botaka (81)-

U drugom susretu Slovan Liberec i Crvena zvezda su odigrali bez golova. Hoffenheim je osvojio skupinu sa 16 bodova, Crvena zvezda je sakupila 11, Slovan sedam,  Gent je bez bodova. (h)