Gotovo! Odlična Rijeka slavila 2:0

sportklub

U novu europsku avanturu danas kreće i Rijeka koju u trećem kolu Europske lige čeka stari poznanik Aberdeen.

Ian MacNicol/Getty Images

Aberdeen nije ostao u dobrom sjećanju Rijeki jer ih u pretkolu Europske lige u sezoni 2014./15. izbacio i nakon što je prvu utakmicu na Kantridi dobio 3:0. U uzvratu je Rijeka povela 2:0, no domaćini na kraju stižu do 2:2.

Velike pobjede prisjedio se i bivši igrač Donsa, 34-godišnji Paul Quinn.

– Ljudi nisu cijenili što smo napravili jer nisu znali koliko je Rijeka dobra. Ovog puta igrači se ne smiju bojati, sposobni su opet srušiti Rijeku. Sigurno da će u glavama igrača Rijeke biti ta utakmica – rekao je Quinn.

Škotski klub inače nastao je 1903. godine kao rezultat spajanja tri kluba, a na prvi trofej čekali su do 1947. kada su osvojili Škotski kup. Kroz povijest su četiri puta bili prvaci Škotske, osvojili su sedam Škotskih kupova, te šest Liga kupova.

Najveći uspjeh im je Kup pobjednika Kupova 1983. kada su u finalu pobijedili Real, a iste su godine uzeli i Europski superkup u kojem su pobijedili HSV.

Posljednji trofej osvojili su 2014. kada su uzeli Liga kup.