Zrinjski osigurao senzaciju, pao je Utrecht!

Europa League 1. kol 201921:34 > 21:38
Photo by Dean Mouhtaropoulos/Getty Images)

Nogometaši Zrinjskog iz Mostara prošli su u treće pretkolo kvalifikacija za Europa ligu nakon sjajne predstave protiv favoriziranog Utrechta i pobjede 2:1 nakon produžetka.

Prva utakmica u Nizozemskoj prije tjedan dana završila je 1:1, a Utrecht je ovoga puta prvi došao do vodstva, zabio je Gustafson u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena.

Urnebes na gotovo ispunjenom gradskom stadionu u Mostaru nastao je u 65. minuti kada je zabio Hadžić, a gledateljstvo je ‘eksplodiralo’ u 111. minuti kada je nekadašnji igrač Hajduka, Ivan Lendrić postigao pogodak za vodstvo domaćina i pokazat će se veliku pobjedu, jednu od najvećih u povijesti ovog kluba.

Nakon posljednjeg sučevog zvižduka krenulo je veliko slavlje, čak su zaplesali i oni igrači koji su zbog teških vremenskih uvjeta, velike sparine imali problema s grčevima. Zrinjski se plasirao u treće pretkolo Europa lige, protivnik će biti Malmö koji je s 3:2 svladao Domžale.