Tonel: Teško bez Ademija i Šunjića, ali šansa postoji

Europa League 14. ožu 20199:25 > 9:41
Srdjan Stevanovic/Getty Images

Bivši branič zagrebačkog Dinama, 38-godišnji Portugalac Tonel, smatra da je Benfica i dalje blagi favorit za prolaz u četvrtfinale Europske lige unatoč porazu od 0-1 u prvoj utakmici, jer će pred svojom publikom nastojati dodatno dominirati pod imperativom pobjede.

sportklub

Tonel će danas na stadionu Luz uživo gledati uzvratnu utakmicu osmine finala između Benfice i Dinama jer ga je bivši klub pozvao ondje kao svog gosta.

Povezano

“Ponosan sam što me Dinamo pozvao na tu utakmicu. To znači da sam nešto dobro napravio. Uvijek se rado sjećam vremena provedenog u Zagrebu i svih ljudi ondje”, rekao je Tonel.

“Ovo će biti drugačija utakmica. Dinamu će na Luzu biti teško jer će ondje biti pravi ambijent i zato što Benfica mora pobijediti da bi prošla”, rekao je Tonel u telefonskom razgovoru za Hinu.

“„Benfica je unatoč porazu u prvoj utakmici još uvijek blagi favorit. No u jednoj utakmici sve je moguće”, dodao je.

Benfica je nakon poraza od Dinama odigrala u ponedjeljak 2-2 pred svojom publikom u prvenstvenoj utakmici protiv Belenensesa. Tonel upozorava kako se ne može govoriti ni o kakvoj krizi vodeće momčadi portugalskog prvenstva.

“Ne možemo govoriti o krizi, to su bila samo dva loša rezultata, od kojih onaj s Dinamom ne mora za njih biti loš ukoliko nadoknade taj zaostatak. Tu je još sve otvoreno. Gledao sam utakmicu s Belenenseom te se nakon vodstva od 2-0 činilo da će pobijediti s barem 3-0, no onda su uslijedile greške zbog kojih su primili golove. No greške svi čine, ali to je ta magija nogometa, u njemu se događaju takve stvari”, rekao je Tonel.

Napominje kako je Benfici važno i portugalsko prvenstvo i Europska liga pa neće igrati opušteno.

“To je velika momčad koja uvijek želi pobijediti. Želi osvojiti svako natjecanje u kojem sudjeluje te će se boriti do kraja da eliminira Dinamo”, dodao je.

Izostanak Šunjića zbog skupljenih žutih kartona smatra nedostatkom za Dinamo.

“Vidjet ćemo kako će Dinamo pokriti tu poziciju. Izostanak Šunjića i Ademija mogao bi biti problematičan“, rekao je Tonel. “No Dinamo ove sezone igra odlično u Europi pa se itekako ima pravo nadati prolazu u četvrtfinale”, zaključio je Tonel.