Benficin dvojac = 180 mil. €! Koliko onda vrijedi Olmo?

Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

Brojni skauti jučer su pohodili Maksimir, a pod povećalom Manchester Uniteda i Juventusa bio je Benficin dvojac koji se nije iskazao.

Na tribinama Maksimira jučer su sjedili skauti Manchester Uniteda, Barcelone, Atletico Madrida, Manchester Cityja, Fulhama, Wolverhamptona, Bayerna, Borussije Dortmund, Bayera, Milana, Napolija, Intera, Sampdorije, Sassuola, Bordeauxa, Lillea i Slavije Prag.

Dinamo je nadigrao Benficu i zasluženo slavio 1:0 pa nema sumnje da su imali što zabilježiti.

Skauti dva kluba ipak su došli s namjerom pratiti samo dva igrača. Naime, Manchester United i Juventus željeli su se uvjeriti vrijedi li aktivirati klauzulu od 180 milijuna eura i dovesti mladi Benficin dvojac – Rubena Diasa i Joaoa Felixa, piše Record.

Ruben Dias bio je jedan od tragičara jer je skrivio penal na Daniju Olmu, dok je Joao Felix nekako ostao u sjeni mladog Dinamovog Španjolca, koji će sve je izglednije ovog ljeta biti najveća prodaja plavih svih vremena.

Pitanje je samo, skaut kojeg velikana ga je debelo podcrtao u svojim bilješkama, te ako ovaj dvojac vrijedi 180 milijuna eura, koliko vrijedi Olmo? Odgovor je već sinoć ponudio Nenad Bjelica.

– Već sam prije rekao, da Dani Olmo igra u Benfici, imao bi barem istu cijenu kao taj Joao Felix. To je igrač koji se razvija i koji ima iznimnu vrijednost – rekao je Bjelica.