EL: Fener minimalno slavio, Zenit promašio penal

Europa League 12. velj 201920:37 > 20:54
Carlos Rodrigues, Getty Images Sport

U prvom susretu šesnaestine finala Europske lige, nogometaši turskog Fenerbahčea su na svom terenu savladali ruski Zenit rezultatom 1:0.

Domaćin je do pobjede na “Sukru Saracoglu” stadionu u Istanbulu došao golom alžirskog napadača Islama Slimanija u 21. minuti. Korner za Fenerbahče je izveo Valbuena, lopta je poslije duela jednog domaćeg i jednog od gostujućih igrača, došla do Slimanija u srcu šesnaesterca, koji je bio siguran udarcem po zemlji sa svega šest, sedam metara.

U prvom poluvremenu su dobre prilike za Fenerbahče imali Elif Elmas i Maurisio Isla, ali je Zenit imao veliku šansu za izjednačenje u 44. minuti kada je Mehmet Topal faulirao u svom šesnaestercu Driussija.

Sa bijele točke je šutirao Slovak Robert Mak, ali je prvo obranio golman Fenera Harun Tekin, da bi se potom lopta od prečke odbila u teren.

Slimani, Elmas i Valbuena su i u drugom poluvremenu prijetili golu Zenita, koji je šanse za gol imao preko Rakitskog i Dzyube.

Ipak, Fenerbahče je slavio sa 1:0, pa ima minimalnu prednost pred uzvrat 21. veljače u Sankt Peterburgu.