EL počela dvjema gostujućim pobjedama

Europa League 29. stu 201819:21 > 19:24
EuroFootball, Getty Images Sport

U susretu 5. kola K skupine Europske lige kijevski Dynamo je na gostovanju pobijedio Astanu 1-0 i izborio plasman u 16-ina finala Europske lige, a korak do europskog proljeća je i Rapid koji je u skupini G na gostovanju iznenađujuće pobijedio Spartak sa 2-1.

Astana je bila bolja, imala niz sjajnih prilika, no bodove su osvojili gosti koji su praktički iz jedine prilike zabili pogodak, a strijelac je u 29. minuti bio Benjamin Verbič (29).

Marin Tomasov je odigrao cijeli susret za Astanu, dok Josip Pivarić nije nastupio za goste. U drugom susretu sastaju se Jablonec i Rennes.

Na ljestvici vodi Dynamo sa 11 bodova, Astana ima osam bodova, Rennes tri, a Jablonec dva boda.

U susretu skupine G Rapid je u Moskvi pobijedio Spartak sa 2-1 i vratio se i igru za prolaz skupine. Austrijanci su uoči ovog kola bili posljednji, no ovom su pobjedom skočili barem privremeno na prvo mjesto.

Spartak je poveo u 20. minuti golom Ze Luis, a Rapid je u nastavku susreta okrenuo rezultat. Izjednačio je Mert Muldut u 80. minuti nakon ubačaja iz kornera, a pobjedu gostima donio je Philipp Schobesberger u prvoj minuti sudačke nadoknade.

Za goste je cijeli susret odigrao bivši igrač Šibenika i Osijeka Mateo Barać, dok je Ivan Močinić susret propustio zbog ozljede.

Utakmica je u 71. minuti nakratko prekinuta nakon što je jedan od domaćih navijača utrčao u teren i pokušao se obračunati s kapetanom Spartaka Denisa Glušakova. Međutim, huligan je brzom intervencijom zaštitara izveden s terena.

U drugom susretu iz ove skupine večeras se sastaju Rangers i Villarreal.

Rapid je ovom pobjedom preuzeo vodstvo na ljestvici s osam bodova, Villarreal je drugi sa šest bodova, a Spartak i Rangers imaju po pet bodova.