Kaos: UEFA preko noći 'poslala' Arsenal u Kijev

Europa League 28. stu 201818:17 > 18:21
Photo by Henry Browne/Getty Images)

Rijetko viđena situacija u ovim se trenucima događa na relaciji Poltava-UEFA pred susret petog kola Europa lige između domaće Vorskle i Arsenala.

Dvoboj grupe E trebao bi započeti u četvrtak od 18:55 sati na stadionu u Poltavi, barem je tako bilo planirano sve dok se nije umiješala UEFA i utakmicu praktički preko noći preselila u Kijev. Razlog promjene jest u novim političkim tenzijama između Ukrajine i Rusije te uslijed odluke ukrajinskog parlamenta da u određenim dijelovima zemlje uvede ‘vojni sat’, zabranu kretanja dijelovima gradova u određenom vremenskom periodu. Poltava nije dio te odluke, no usprkos tome UEFA je odlučila svojevoljno utakmicu premjestiti u glavni grad Ukrajine.

Problem je što se ta odluka donijela naprasno, a pogotovo jer je klub iz Poltave već prodao 17 tisuća ulaznica te zakupio 120 soba u hotelu za goste. Neizvjesno jest, ukoliko uopće netko poželi putovati iz Poltave u Kijev (304 kilometra) na utakmicu hoće li biti pušteni na stadion obzirom da ulaznice nisu tiskane za dvoboj na drugom stadionu. A da bi situacija bila bizarnija, čelnici Vorskle odlučili su pripremati se za utakmicu na svom stadionu kao da se ništa nije dogodilo dok je istovremeno momčad Arsenala na putu za Kijev.

Navedeno je potvrdio jedan od dužnosnika Voltave: “Počevši od danas ujutro (srijeda), nogometni klub Vorskla nastavlja obavljati pripreme za utakmicu u Poltavu za koju je već prodano 17 tisuća ulaznice te rezerviran pripadajući hotelski smještaj.”

Navijači s obje strane razočarani su odlukom UEFA-e te isto kao i klubovi iščekuju razvoj situacije. Očito jest kako više nema vremena da se stadion u Kijevu pripremi za utakmicu u četvrtak, pa ostaje vidjeti što će se na koncu dogoditi, odnosno kako će UEFA reagirati. Arsenalova momčad od večeras je u Kijevu gdje bi trebali čekati utakmicu.

Što se tiče skupine E, Arsenal je već osigurao prolaz u šesnaestinu finala, Vorskla mora pobijediti u četvrtak i nadati se porazu Sportinga u drugoj utakmici grupe protiv Qarabaga.