Atiemwenov pobjednički gol za čelo skupine u EL

Nogometaši zagrebačkog Dinama minimalnom 1-0 (0-0) pobjedom protiv austrijskog Wolfsbergera u susretu 3. kola skupine K Europske lige zasjeli su na čelo ljestvice.

Jedini pogodak na utakmici postigao je Atiemwen u 76. minuti, samo dvije minute po ulasku na teren. Majer je ubacio loptu s lijeve strane, Atiemwen ju je prihvatio leđima okrenut golu, uspio se okrenuti i sa 10-ak metara prizemnim udarcem svladati Koflera.

Dinamo je tako uspio realizirati brojčanu nadmoć jer je u posljednjoj minuti prvog poluvremena gost ostao bez Tafernera koji je isključen zbog dva žuta kartona.

Inače, Dinamo je u dvoboju protiv Wolfsbergera igrao bez Livakovića, Petkovića, Stojanovića, Theophile-Catherinea i Ivanušeca, dok kod Austrijanaca nije bilo Liendla, njihovog najboljeg igrača, strijelca i kapetana, a svi su utakmicu propustili zbog pozitivnih testova na COVID-19.

U drugom susretu 3. kola ove skupine Feyenoord je u Rotterdamu svladao moskovski CSKA sa 3-1 (0-0). Sva tri gola domaći je sastav postigao u razdoblju od samo 10 minuta sredinom drugog poluvremena, u strijelce su se upisali Haps (63), Kokcu (71) i Geertruida (72), a dojam je kako su i Haps i Geertruida mrežu Moskovljana zatresli iz zaleđa. Na konačnih 3-1 autogolom je smanjio Senesi (80-ag).

Na polovici natjecanja u skupini Dinamo je vodeći s pet bodova i razlikom pogodaka 1-0, slijede Wolfsberger i Feyenoord sa po četiri boda, dok je CSKA posljednji s dva boda. Za tri tjedna u 4. kolu igrat će Wolfsberger – Dinamo i CSKA – Feyenoord.