Džeko debitirao za Romu baš protiv Seville i zabio dva

Europa League 6. kol 202015:57 > 15:59
Paolo Bruno, Getty Images Sport

Sevilla i Roma (18:55) igrat će samo jednu utakmicu i bolji iz tog dvoboja prolazi u četvrtfinale Europske lige.

Četvrtak 6. kolovoza će biti poseban dan za Edina Džeku Naime, nevjerovatno je da je Džeko prije pet godina debitirao u dresu Rome i da je to bilo upravo protiv Seville na Olimpicu.

Tada je Roma na svom stadionu dočekala španjoski klub i slavila je sa 6:4, a dva gola u svom debiju za Vučicu postigao je Džeko. Edin je u dosadašnjem dijelu sezone postigao 19 golova za Romu, a od toga tri su bila u Evropskoj ligi.

sport klub

Sevillin trener Lopategui ima dosta problema sa sastavom, Standardni golman, Čeh Tomaš Vaclik je ozljeđen, nije branio poslednje četiri utakmice u Primeri i ne treba ga očekivati među stativama Andalužana. Na gol će Marokanac Bono. Srpski reprezentativac Nemanja Gudelj pređije dva tjedna je bio pozitivan na virus korona. Argentinac Ever Banega i Sergio Regilon su napustili klub nakon svršetka sezone u Španjolskoj.

“Spremni smo. Ovo je kao finale, moramo odigrati najbolje što možemo ako želimo proći dalje – rekao je trener Seville.

U ostalim utakmicama igraju Bayer Leverkusen – Rangers (18:55, rezultat prve utakmice 3:1, Basel – Frankfurt (21,  rezultat prve utakmice 3:0), te Wolverhampton – Olympiakos (21 sat, rezultat prve utakmice 1:1).