Djurgarden nosi pobjedu s Rujevice

Europa 21. srp 202222:23 > 23:03 0 komentara
Roni Brmalj BB220721ZY008 via Guliver

Rijeka je u prvoj utakmici drugog pretkola Konferencijske lige izgubila na Rujevici od Djurgardena 1:2.

Utakmica je dobro počela za hrvatskog predstavnika koji je poveo golom Harisa Vučkića (13), no vodeći sastav švedskog prvenstva je preokrenuo rezultat preko Hampusa Finndella (38) i Victora Edvardssena (54).

Rijeka je do prednosti stigla uz veliku dozu sreće, Ampem je nakon prodora po desnom krilu uputio netočno dodavanje prema dvojici gostujućih obrambenih igrača, ali oni su se spetljali, lopta se od njihovih nogu odbila u kazneni prostor gdje ju je prihvatio Vučkić te snažnim i preciznim udarcem s 12, 13 metara zatresao mrežu.

No, taj gol nije bio poticajan za Rijeku, upravo suprotno. Gosti su se nametnuli na travnjaku, bivali sve opasniji te u 38. minuti stigli i do poravnanja. Odlični Edvardssen se ubacio na desni bok, poslao povratnu loptu na 10 metara gdje je natrčao Finndell i preciznim udarcem svladao Labrovića.

Potpuni preokret uslijedio je u 54. minuti kada je domaći sastav olako izgubio loptu na sredini terena, a gosti su izveli brzi protunapad. Asoro je u Rijuekinom kaznenom prostoru pronašao Edvardssena, a ovaj je nakon asistencije u prvom dijelu upisao i gol u nastavku.

Do kraja susreta Rijeka je nastojala stići do pozitivnog rezultata pred uzvrat u Stockholmu koji je na rasporedu za tjedan dana, ali čvrsti sastav Djurgardena lakoćom je otklanjao sve neugodne situacije pred svojim golom.

Rijeka će ako izbaci Djurgarden igrati protiv bolje iz dvoboja Sepsija i Olimpije, a Rumunji su danas kod kuće slavili s 3:1, iako su goste poveli već u 4. minuti golom Seslara. Sepsi je izjednačio u četvrtoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena golom Stefanescua iz penala. U 84. je za 2:1 zabio Paun, a konačnih rezultat u 93. minuti autogolom je postavio Karamatić.