Dinamo u ‘nemogućoj misiji’: Ovo su uspjela samo dva kluba

Europa 18. ožu 202115:44 0 komentara
Foto: David Klein/Sportimage(Credit Image: © David Klein/CSM via ZUMA Wire) (Cal Sport Media via AP Images)

Večeras od 18:55 Dinamo na Maksimiru u uzvratu dočekuje Tottenham, a prva utakmica je završena rezultatom 2:0 za engleski klub.

Dinamo lovi jednu od najvećih, ako ne i najveću senzaciju u svojoj povijesti. Zapravo i sama pobjeda bi bila senzacija, a prolaz dalje senzacija nad senzacijama, pogotovo ako uzmemo situaciju koja je trenutno oko Maksimira.

Ipak, Dinamo ukoliko prođe Tottenhama neće biti prvi klub u povijesti ovog natjecanja kojem je to pošlo za nogom.

Prvi su to uspjeli nogometaši Steaue u sezoni 2012./2013. u šesnaestini finala. Nakon 2:0 u Amsterdamu rumunjski klub je istim rezultatom slavio kod kuće i prošao dalje na penale. Iduće sezone to je ponovila Sevilla u osmini finala protiv gradskog rivala Betisa.  Kao i Steaua, dalje je prošla na penale.

U nogometu je sve moguće, ali dojam je kako je pred Dinamom danas jako težak zadatak.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!