Eduardo: Engleze treba brinuti naš vezni red i napad

Nogomet 3. tra 202113:06 > 13:06
(Photo by Jasper Juinen/Getty Images)

Bivši hrvatski reprezentativac Eduardo da Silva je u intervjuu za Sky Sports govorio o svom nekadašnjem klubu Arsenalu i hrvatskoj reprezentaciji.

“Nogomet se mijenja svake godine, svi klubovi ulažu mnogo novca i kupuju kvalitetne igrače. Arsenal vodi istu politiku kao kad sam ja bio ondje – kupe jednu zvijezdu, a ostalo su igrači na kojima žele profitirati. Aubameyang je igrač svjetske klase. Postiže važne golove, ali veliki klub poput Arsenala ne može ovisiti o jednom ili dvojici igrača”, započeo je Eduardo.

Dotaknuo se Mikela Artete čiji dolazak na Emirates apsolutno podržava.

“Ne mogu uspoređivati Artetu s Arseneom Wengerom jer je on bio jedini trener kojeg sam imao u Arsenalu. No po mom mišljenju, napravili su sjajan potez dovođenjem Mikela. Mlad je i motiviran, radio je pod najboljim trenerom svijeta Guardiolom. Samo mu treba vremena. Već je osvojio FA kup, samo mu treba još vremena u prijelaznim rokovima kako bi napravio još dobrih poteza”, smatra da Silva.

Prisjetio se Dudu i trenutaka u Londonu, za Arsenal je nastupio 67 puta i zabio 21 gol. Onda je stigao i onaj nesretan lom noge zbog koje nikad više nije bio isti…

“Čini mi se kao da sam jučer napustio Arsenal. Sjećam se svih lijepih trenutaka u Londonu. Arsenal u kojem sam ja bio je igrao prekrasan nogomet. Nedostaje mi to vrijeme. Obožavao sam Cesca Fabregasa. Tada je igrao tako dobro da ni na utakmicama i na treninzima nije mogao izgubiti loptu. Svako njegovo dodavanje bilo je uspješno, svaki udarac opasan, imao je mnogo asistencija. On je najbolji igrač s kojim sam igrao”, prisjetio se.

Na kraju se Eduardo dotaknuo i hrvatske reprezentacije, ali i prve utakmice s Englezima na Euru.
“Hrvatska svake godine napreduje, uvijek igra odlično na velikim natjecanjima, a zadnjih godina Engleska ima puno problema s Hrvatskom. Nekoliko igrača se umirovilo nakon SP-a u Rusiji, ali momčad je i dalje jako kvalitetna”, kazao je pa još dodao:
“Englesku moraju brinuti hrvatski vezni red i napad. Naravno, tu je Modrić, Ivan Perišić je legenda Hrvatske, Mateo Kovačić igra sve bolje za reprezentaciju. Treba baciti oko i na Marija Pašalića te Antu Rebića. Imamo mnogo igrača koji Engleskoj mogu napraviti probleme, ali bi obje ekipe trebale proći skupinu.”