Dinamo protiv Salzburga želi prekinuti negativan niz

Champions League 4. lis 202216:27 > 16:28 0 komentara
AP Photo/Darko Bandic via Guliver Images

Dinamo u srijedu od 18.45 sati gostuje kod RB Salzburga u 3. kolu Lige prvaka.

To će Dinamu biti 17. gostovanje u tom natjecanju u ovom mileniju. Dinamo se od 2000. godine nije s gostovanja u Ligi prvaka vratio s manje od dva gola u mreži.

Posljednji put to se dogodilo 1999. godine baš u Austriji, kad je pod imenom Croatia u Grazu od Sturma izgubio 1:0.

Posljednja Dinamova gostujuća pobjeda u LP bila je još godinu u nazad protiv Ajaxa na amsterdamskoj Areni koju je jednim golom odlučio Josip Šimić.

Bila je to jedina pobjeda zagrebačkog kluba na gostovanjima u Ligi prvaka. Uz tu pobjedu imaju i 18 poraza te tri remija.

Dinamo u dvoboj sa Salzburgom ulazi s nizom od 19 utakmica bez gostujuće pobjede u Ligi prvaka, od 18 gostovanja s barem jednim primljenim golom i 17 s barem dva. U dosadašnje 22 utakmice izvan Maksimira samo je na njih šest postigao gol, od kojih triput po dva.

Salzburg ima niz od 40 domaćih utakmica bez poraza u svim natjecanjima. Niz traje već gotovo 600 dana ili 20 mjeseci, od poraza 2:0 protiv Villarreala u 1/16 finala Europa lige 2021., dva kola prije nego što će španjolski klub izbaciti i Dinamo u četvrtfinalu.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!