Mudražija za SK: U Danskoj se više osjećaš kao igrač

Danska 21. ruj 202219:47 > 19:47 0 komentara
BB191212CO009 via Guliver

Igrao je u mlađim selekcijama Dinama, pa i u Rijeci, ali dvije godine proveo je u Danskoj u Kopenhagenu. Robert Mudražija poznaje danski nogomet, a upravo Hrvatska s Dancima ponovno igra u Ligi nacija u četvrtak na Maksimiru od 20.45 sati.

Robert Mudražija se, iako to možda i nije mislio da će se dogoditi, prije par tjedana vratio u HNL- Sada igra za Slaven Belupo trenera Zorana Zekića. Javio se za Sport Klub i otkrio nam nešto više o danskim igračima i njihovoj ligi.

“Poznato je već da su fizički dosta jaki i spremni, taktički su jako organizirani, paze na sve detalje. Danska kao reprezentacija ima jako dobre rezultate, opasna su momčad, jako ozbiljna. Igraju 3-5-2 tako da je to za reprezentaciju malo čudnije, ali kod njih to funkcionira.”

S nekim reprezentativcima Danske Mudražija je igrao dok je nosio dres Kopenhagena.

“Igrao sam s Rasmusom Hojlundom koji je prešao sad u Atalantu iz Sturma za 17 milijuna eura i s Robertom Skovom koji je sad ozlijeđen, on je jako opasan igrač, sad u Hoffenheimu igra s Kramarićem. I naravno, oni gledaju kao Ronalda Christiana Eriksena. Joakim Mæhle je isto dobar igrač, igra na lijevom krilu. Baš su ozbiljna momčad, ali i mi smo.

Taj Rasmus Hojlund, ne znam hoće li mu dati priliku nakon što je napravio taj veliki transfer, njega zovu novim njihovim Haalandom, mlad, visok, lijeva noga, podsjeća na njega.”

Na što bi trebali paziti protiv Danaca?

“Malo golova primaju, u obrani su jako organizirani i onda se gore u napadu priključuju s ta dva krilna igrača. Čvrsti su, dosta su agresivni, fizički jaki, bit će to dobra i tvrda utakmica.”

Posebno se uvijek naravno ističe i Christian Eriksen

“Stvarno dobro igra i za Manchester United, treba paziti na njega.”

No, ima i hrvatska reprezentacija svoje adute.

“Imate u momčadi Brozovića, Modrića i Kovačića, na papiru je to već jako. Mislim da sve ovisi o njima kako će biti raspoloženi. Imamo i igrača u dobroj formi i gore, Perišića, Oršića, Kramarića, Petkovića, Livaju. To su sve klasni igrači, svaka utakmica je posebna na svoj način, ali vidjet ćemo.”

Otkrio nam je Mudražija i kako je njemu bilo igrati u Danskoj te koja je razlika između HNL-a i danske lige.

“Bilo mi je jako lijepo iskustvo, igrao sam za najveći klub u Danskoj, osvojio sam prvenstvo, igrao sam Europa ligu, kvalifikacije za Ligu prvaka i sve to. Liga je jako napredna, uređena, sve momčadi su spremne, taktički organizirane. Lijepi stadioni, pune tribine…

Kad sam išao s Kopenhagenom, gdje god smo išli u goste, ispunjeni stadioni, a i doma isto, 30 tisuća ljudi. I velika su ulaganja u infrastrukturu, to je isto dosta drugačije od HNL-a. Tamo se više osjećaš kao igrač, kad si na lijepom stadionu, u lijepom okruženju i atmosferi. Pogotovo ove derbi utakmice koje su uvijek uz koreografiju i kroz Europu, uvijek su nekako bliži svjetskom nogometu i toj razini. A u HNL-u, ajde, doma si, ima i to svoje prednosti, vidimo što Dinamo radi po Europi, a ne može svatko igrati protiv Dinama.”

U HNL-u je Mudražija igrao i za Rijeku. Otkrio nam je kako mu je bilo tamo, ali i razlog zašto je otišao.

“Ne znam što bih sada rekao. Malo je kaos tamo, meni je bilo lijepo u početnom periodu kad je bio Rožman. Kasnije kada je došao Goran Tomić, ne znam jel’ bi to htio komentirati, ali to je bio razlog prekida moje posudbe. Trenutno stanje nije najbolje, ali to je Rijeka valjda će se kroz sezonu malo podignuti. Nešto se događa tamo, a to znaju samo oni koji su unutra.”

Kako mu je sada u Belupu?

“Lijepo mi je, super su me primili. Radim s trenerom (Zoranom Zekićem, op.a.) kojeg poznajem i vjerujem i on meni vjeruje. Znam da će izvući maksimum iz mene i zasad sve pohvale.”

I samo nas je još jedna stvar zanimala. Želi li se vratiti u Dansku igrati nogomet?

“Nikad se ne zna što nogomet nosi. Ne bih nikad rekao da ću se vratiti u HNL, pa eto me tu. Nogomet je nepredvidiv”, zaključio je mladi veznjak.

Gledatelji u Hrvatskoj program regionalnog sportskog kanala Sport Klub mogu pratiti na Telemachu, Total TV-u, Optima Telekomu i preko platforme EON koja je dostupna svim gledateljima

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!