Brøndby u 96. izgubio bodove, Midtjylland preuzeo čelo!

Danska 18. svi 201822:19 > 22:22
sport klub

Dramatični trenuci događali su se u danskoj nogometnoj ligi, Midtjylland je pobjedio Copenhagen, dok je na rijetko viđen, nevjerojatan način Brøndby ispusio vodstvo protiv Horsensa... Utakmicu ste mogli gledati na Sportklubu uz prijenos Krešimira Karačića.

Midtjylland je do tri boda kod Copenhagena stigao golovima Onyeke u 15. i Wikheima u 67. minuti i pred svojim navijačima protiv Horsensa će imati priliku drugi put u povijesti osvojiti naslov prvaka! Jedini put pehar su podgili u sezoni 2014/15.

Brøndby je u posljednjim minutama utakmice protiv istog tog Horsensa, također u gostima, ostao bez pobjede. Gosti iz glavnog grada, koji su dugo vremena bili u velikoj prednosti pred Midtjyllandom, vodili su 2:0 golovima Röckera i Wilczeka, međutim, u samoj završnici potpuno ih je šokirao Finbogasson. Islanđanin je u 89. minutu smanjio na 2:1, a u šestoj minuti nadoknade izjednačio!

Brøndby u posljednjem kolu dočekuje Aalborg, a u slučaju da oba kluba sezonu završe s istim brojem bodova u prednosti će biti Brøndby i po gol-razlici (za sedam golova) i po učinku u međusobnim utakmicama (3-1 u pobedama).

Tablica: Midtjylland 82, Brøndby 80, Nordsjaelland 58, Copenhagen 57, Aalborg 44, Horsens 40.