Brøndbyju kup nakon deset godina čekanja!

Danska 10. svi 201819:51 > 19:54
Boris Streubel / Stringer

Osim finala turskog, u našem programu mogli ste ispratiti i samu završnicu danskog kupa. Sastali su se Brøndby i Silkeborg, a bolji je bio klub iz glavnog grada kojemu se lijepo smiješi dvostruka kruna.

Na prepunom Parken stadionu u Kopenhagenu, inače domu nogometaša FC Copenhagena, većinu gledatelja činili su navijači navećeg suparinka, koji su gotovo čitav stadion obojili u žuto, što je bila jedinstvena ili barem jako rijetka pojava.

Nije sve najbolje počelo po favorita, jer je Silkeborg poveo u 33. minuti pogotkom Skhirtladzea. Prethodno je nekoliko dobrih prilika propustio napadač “domaćih”, Pukki, a kazna je stigla zaslugom odličnog gruzijskog napadača.

Međutim, radost navijača Silkeborga trajala je samo dvije minute. Jedna star je gotovo pa sigurna na utakmicama Brøndbyja ove sezone – mnoštvo pogodaka. Caspera Slot izjednačio je u spomenutom trenutku nakon ubacivanja Mukhtar.

Potpuni preokret dogodio se do poluvremena, u 41. minuti, kada je još jednom sjajan korner izveo Mukhtar, a Kamil Wilczek je nadvisio braniča i donio prednost svojoj momčadi.

U drugom dijelu igre, klub iz Zapadnog Kopenhagena je znalački kontrolirao igru, vrebao priliku iz kontranapada, a Silkeborg je imao samo jednu dobru priliku, kada su prvo Nilsson, a potom i Matsson bili neprecizni. U prvoj minuti sudačke nadoknade stavljena je točka na “i”, drugi pogodak postigao je Wilczek.

BIF je tako došao do 7. kup-trofeja u povijesit, prvog nakon 10 godina posta. Sada se mogu u potpunosti predati borbi za naslov prvaka, tri kola prije kraja su vodeći i imaju 3 boda više od Midtjyllanda, a upravo se ta dva kluba sastaju u ponedjeljak. Važno je napomenuti da je ovo bila 32. uzastopna utakmica na kojoj Brøndby nije osjetio kako je to izgubiti.

Susret ste pratili uz komentar Alena Selmana.