Nevjerojatan preokret u Herningu, Brondby opet uhvaćen!

Danska 9. tra 201821:26 > 21:37
Getty images/Michael Regan

Midtjylland je napravio strašan podvig u utakmici danskog prvenstva, koju ste mogli pratiti u programu Sportkluba!

U derbiju protiv aktualnog prvaka, koji je Herning stigao s nizom od sedam uzastopnih pobjeda, gubio je 0:2 nakon 50 minuta utakmice, a na kraju ipak osvojio sva tri boda u preokretu kakav se rijetko viđa, a naročito u utakmicama ovakvog profila!

Midtjylland je na početku imao problema, a to je kažnjeno već u 13. minuti pogotkom Santandera. Uskro je Robert Forest iz slobodnog udarca ponovno opasno zaprijetio, a domaćin se tražio. Kako je poluvrijeme odmicalo kraju, tako je i Midtjylland, druga momčad prvenstva, u velikoj potrebi za bodovima, izgledala bolje.

No, odmah na početku nastavka novi šok, Viktor Fischer probio je Ankersena i drugi put i u tim trenucima osma pobjeda u nizu za Copenhagen činila se kao siguran rasplet.

Međutim, vratar gostiju Stephan Andersen kao da je imao maslaca na rukavicama, nekadašnji reprezentativac Danske propustio je loptu kroz rukavice, Sparv je pucao iz blizine i smanjio nakon samo 9 minuta igre u nastavku.

Utakmica nakon takvog početka nije mogla umrijet! Već nekoliko minuta kasnije ponovno je FCM imao korner, Erik Sviatchenko je prihvatio loptu i pospremio je u mrežu za 2-2, ekspresni povratak domaćina!

Copenhagen je preživio stanje šoka, ali u samoj završnici, 11 minuta prije kraja, Dovbyk je kompletirao potpuni preokret za drugo uzastopno slavlje Midtjyllanda protiv svojeg današnjeg protivnika!

Ovom pobjedom klub iz Herninga izravao se bodovno s Brøndbyjem i mrtva utrka za naslov prvaka Danske se nastavlja. Nemojte zaboraviti ispratiti je u našem programu, već u sljedećem kolu Copenhagen ima još jedna težak zadatak, čeka ga veliki gradski suparnik – Brøndby. Utakmica se igra u nedjelju 15. travnja.