Nova pobjeda Brøndbyja za učvršćenje vrha

Danska 4. ožu 201820:15 > 20:19
Boris Streubel / Stringer

Nogometaši Brøndbyja učvrstili su vodstvo u danskoj Superligi pobjedom nad Odenseom 2:1 u 24. kolu. Taj susret mogli ste gledati u programu Sportkluba uz komentar Krešimira Karačića.

Ekipa Alexa Zornigera sada ima tri boda više od Midtjyllanda koji u ponedeljak gostuje u Silkeborgu.

Dva kola prije podjele lige na top 6 i ostalih 8, Odense drži šesto mesto, ali mu preti Aalborg, koji u ponedeljak dočekuje Horsens.

Brøndby je tako prekinuo niz od šest pobjeda gostiju u utakmicama Superlige. U ostalim nedeljnim susretima Nordsjaelland je slavio u Randersu 3:1, Sønderjyske u Helsingøru 2:1, a Københvan u Aarhusu 1:0.

Poslije dosadnih pola sata utakmice na Brøndbystadionu, otvorilo se u završnih 15 minuta prvog poluvremena.

Domaćin je poveo pogotkom Mukhtara koji je nakon udarca Fiskera u gredu unio loptu u mrežu u 40. minuti.

U drugom poluvremenu domaćin je držao sve pod kontrolom, a prednost je udvostručio Pukki atraktivnim solo-prodorom u 79. minuti. Za Finca je to jedanaesti pogodak u sezoni.

Gosti su se u završnici probudili i prvim golom u sezoni Grevea smanjili u 86. minuti, ali nisu uspeli kompletirati preokret.