Dambrauskas se čudi: Kakva euforija? Pa, četvrti smo!

Hrvatska 3. pro 202114:39 > 14:41 0 komentara
LUDVIG THUNMAN

Hajdukov trener Valdas Dambrauskas jako je realno i prizemno komentirao euforiju koja se kotrlja u Splitu uoči najvećeg derbija s Dinamom u Maksimiru te je otkrio kakvo je stanje s vratarom Lovrom Kalinićem.

U svega nekoliko sati rasprodano je dostupnih 2400 ulaznica za Hajdukove navijače na južnoj tribini maksimirskog stadiona. Bijeli će po običaju i na gostujućem terenu imati bučnu podršku.

„Prvi put sam u karijeri na gostujućoj utakmici osjetio kao da igram kod kuće. Nezaboravan je to osjećaj bio meni i igračima. U redu, rezultat je bio 6:3, ali jedan gol su zabili navijači. Hvala svima koji su nas podržali“, komentirao je Hajdukov trener Valdas Dambrauskas atmosferu na stadionu u Kranjčevićevoj gdje je Hajduk sredinom tjedna porazio Lokomotivu u četvrtfinalu Supersport Hrvatskog kupa.

Dodao je:

„Igramo za ljude. Kad se pojave u velikom broju, osjećate odgovornost prema njima. Ne smijete biti sramežljivi i čekati da se nešto dogodi, već morate napadati. Ne igrate samo za sebe, već za ovaj klub, ljude i grb. Ta će nam podrška i u nedjelju biti od velike pomoći.“

U nedjeljnom derbiju s Dinamom u 18. kolu HT Prve lige (17.30) sada svi u bijelom taboru očekuju pobjedu, no Modri su i dalje na papiru najbolja momčad lige.

„Ne znam što je loše u tome što očekuješ pobjedu. Svi treniramo za pobjede. Dinamo je i dalje jako dobra momčad, igra kod kuće i sad je promijenio trenera. Prije mjesec dana ja sam bio u toj situaciji i mogao sam iskoristiti taj faktor nepredvidljivosti kako bih iznenadio suparnika. Sada to može napraviti Kopić. Uglavnom, moramo očekivati pobjedu i drago mi je što tako razmišljamo.“

Kakvo je stanje s Lovrom Kalinićem?

„Djelovalo je strašno u početku, ali je završilo na najbolji način. Šteta je minorna i Lovre je već danas trenirao u reduciranom obimu. Osjeća se dobro i odlučit ćemo u zadnji čas. Šanse su 50-50, ali smo optimistični.“

Osjeća se euforija u gradu, kako pobijediti Dinamo?

„Pokušavam shvatiti kulturu i entuzijazam, navijače u Dalmaciji i Splitu, ali još uvijek ne mogu shvatiti razloge te euforije. Bez uvrede ikome, ali tri od četiri utakmice igrali smo s klubovima koji su na tablici bili ispod nas. Učinili smo što smo trebali i ništa više. Nismo ništa osvojili. Nemamo pehar, medalje, tek smo četvrti! Tablica ne laže. To nam ne garantira ni Europu sljedeće sezone. Pokušavamo se poboljšavati i graditi atmosferu, a kad će nam to donijeti prave rezultate, ne znam. Tek smo u procesu stvaranja.“

Tko je među igračima Dinama najopasniji?

„Svi znate ta imena, ne treba ih ponavljati. Ne može se momčad drastično promijeniti u dva dana. Novi trener sigurno će se osloniti na lidere u svlačionici i na travnjaku.“

Prednosti Hajduka?

„Nastojimo svakom igraču usaditi u glavu ideju da smije riskirati. Pogreške neće biti kažnjene. Problem je ako ne reagiraš na izgubljenu loptu ili ne probaš ponovno ako ti ne prođe dribling ili šut. Igrači to počinju shvaćati. Vjerujem da se nitko ne plaši i da svi žele riskirati. Vjerujem da će i navijači to cijeniti. Ljudi su zaslijepljeni golovima koje smo zabili, ali bilo je i problema u našoj igri. Težimo perfekciji. Želimo igrati hajdučki, dakle napadački, sa strašću, hrabro i riskantno…“

Očekujete li oprezniji ili agresivniji Dinamo?

„Ne znam, iskreno nije me ni briga kako će oni igrati jer na to ne mogu utjecati. Gledao sam njihovu utakmicu protiv Rijeke u Zagrebu i ne mislim da je bolja momčad pobijedila. Igramo protiv prvaka koji je doma favorit protiv bilo koga. Mogu kontrolirati samo Hajduk i kako ćemo se mi pripremiti, ali isto tako igra Dinama će ovisiti i o tome kako mi igramo. Bit ćemo spremni, znat ćemo kako napadati i kako se braniti.“

Jani Atanasov je u dobroj formi, je li on siguran u prvih 11?

„Ne mogu otkriti početnu postavu. U posljednje četiri utakmice Biuk ima tri asistencije, Sahiti dva gola i asistenciju, Ljubičić tri gola i asistenciju, Atanasov dva gola… Drago mi je kako mladi igrači treniraju, ali najvažnije je da ostanu na tlu. Dinamo ima igrače koji su igrali stotine utakmica za reprezentacije i u Europi, a nekim našim igračima ovo će biti prvi derbi u životu. Drago mi je što smo proširili krug strijelaca i ne ovisimo samo o Livaji. On je sjajan ne samo zbog golova, već i kako drži loptu i uvodi suigrače u igru. Pobjede protiv velikih suparnika ne može ostvariti jedan igrač sam.“

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!