Cvajta na SK: Tko će ‘naslijediti’ Schalke i Werder?

Bundesliga 15. srp 202210:47 > 10:47 0 komentara
AP Photo/Martin Meissner via Guliver Images

Utakmicom Kaiserslauterna i Hannovera večeras od 20 sati na SK1 otvara se 49. izdanje njemačke druge Bundeslige, popularne Cvajte.

Prošla sezona u drugom razredu njemačkog nogometa bila je izuzetno zanimljiva. Nevjerojatna bitka vodila se svih 34 kola, do zadnjeg trenutka se nije znalo tko će igrati s Bayernom, Borussijom Dortmundom i ostalim velikanima u eliti.

Na kraju su ipak najviše razloga za slavlje imali Schalke i Werder Bremen koji su se vratili u Bundesligu nakon samo jedne sezone. Slavilo se i u momčadi Kaiserslauterna, Braunschweiga i Magdeburga koji su izborili promociju u drugu ligu.

Najmanje razloga za slavlje imali su Dynamo Dresden, Aue i Ingolstadt koji su ispali u treću ligu, a nisu naročito sretni bili i u Bielefeldu i Furthu koji su ispali iz elite. HSV je možda i najveći gubitnik, nisu uspjeli u doigravanju nadmudriti Herthu Berlin u dvije utakmice te će tako i petu sezonu zaredom igrati u Cvajti.

No, i ove sezone očekuje se paklena borba kao i svake godine, a HSV će, pogotovo nakon što više nema Schalkea i Werdera biti jedan od glavnih kandidata za napad na Bundesligu.

Lijepo je ponovno vidjeti i Kaiserslautern u ovom društvu koji je jedan od najuspješnijih njemačkih klubova u povijesti, da se ponovno vraća na stare staze, i tko zna, možda ponovno izbori promociju u Bundesligu prvi put nakon sezone 2011./2012.

U drugoj Bundesligi imat ćemo šestoricu Hrvata na djelu, četvoricu u ulozi igrača, a dvojicu u ulozi trenera. Nekadašnji branič Hajduka Mario Vušković i ove sezone će biti stup obrane u HSV-u, a tu je i Dominik Bilogrević iz Paderborna. St. Pauli će ove sezone nositi Jakov Medić te tzv. novi Mandžukić, Igor Matanović. Andre Mijatović i Filip Tapalović su pomoćni treneri u Hannoveru, odnosno HSV-u.

Utakmice druge njemačke Bundeslige pratite samo na Sport Klub programima.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!