Chelsea preko Tottenhama do finala Liga kupa

Nogomet 12. sij 202222:49 > 22:55 0 komentara
David Klein / Sportimage via Guliver Image

Chelsea je slavio i uzvratnoj utakmici polufinala Liga kupa protiv Tottenhama te postao prvi finalist.

Plavci su u prvom susretu na svom terenu 5. siječnja slavili s 2:0, dok je u uzvratu bio dovoljan jedan gol.

Gol odluke zabio je Antonio Rudiger u 18. minuti nakon ubačaja iz kornera.

U 56. minuti sudac Andre Marriner je dosudio penal za Spurse, nakon starta Kepe Arrizabalaga, međutim nakon pregleda video snimke promijenio je odluku. Tottenham nije imao sreće s VAR-om niti u u 64. minuti kada je Harry Kane zabio za 1:1, no gol je poništen nakon video intervencije zbog zaleđa.

Hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić je za Chelsea igrao do 77. minute.

Chelsea je izborio deveto finale Liga kupa, a momčad sa Stamford Bridgea je do sada pet puta slavila u ovom natjecanju, posljednji put 2015.

Plavci će u finalu igrati protiv pobjednika ogleda Liverpoola i Arsenala.

Prva polufinalna utakmica je na rasporedu 13. siječnja na Anfieldu, a uzvrat je sedam dana kasnije na stadionu Emirates.