Tko već danas može do osmine finala Lige prvaka?

Champions League 24. stu 202114:25 > 14:25 0 komentara
AP Photo/Christophe Ena

Pred nama je drugi dan petog kola Lige prvaka, a derbi se igra na Etihadu.

Skupina A

Manchester City i PSG izdvojili su se na vrhu skupine A, a današnja utakmica odlučit će o tome tko će s prvog mjesta u nokaut fazu. U prvom međusobnom susretu pobjedu su odnijeli Parižani, no sada ih očekuje gostovanje u Manchesteru. Može li Messi ponovno pobijediti Guardiolu?

Drugu utakmice skupine igraju trećeplasirani Club Brugge i posljednji RB Leipzig. Leipzig ima samo jedan bod, a današnja pobjeda im je neophodna žele li ostati u igri za prolaz u nokaut fazu Europske lige. Dodatni problem Bikovima predstavlja i koronavirus koji je spriječio nastup vratara Gulacsija, a utakmicu s klupe iz istog razloga neće voditi ni Jesse Marsch. Slavi li Leipzig, City i PSG su sigurni u osmini finala.

1. Manchester City 9, 2. PSG 8, 3. Club Brugge 4, 4. RB Leipzig 1

Skupina B

Liverpool je u prve četiri utakmice upisao maksimalnih 12 bodova i osigurao prolaz skupine, a Porto vodi veliku bitku s Atleticom i Milanom. Zasad su Portugalci drugoplasirani s pet bodova, a današnja pobjeda dovela bi ih vrlo blizu neočekivanog prolaza ‘skupine smrti’.

Atletico i Milan priželjkivali su borbu za prvo mjesto, no Liverpool ih je u potpunosti nadjačao. Utakmica u Madridu vrlo je važna za oba sastava jer nijedna momčad nema pravo na pogrešku.

1. Liverpool 12, 2. Porto 5, 3. Atl. Madrid 4, 4. Milan 1

Skupina C

Bešiktaš i Ajax igraju utakmicu bez pretjeranog značaja. Ajax je nakon četiri utakmice na maksimalnih 12 bodova i već je osigurao prolaz, a Bešiktaš je, s druge strane, na posljednjem mjestu bez ijednog boda. Turci su ispali iz igre za prolaz skupine, a ludi scenarij može ih odvesti u nokaut fazu Europske lige. Preduvjet za takav scenarij su, naravno, dvije pobjede u posljednje dvije utakmice.

Sporting i Borussia Dortmund borit će se prsa o prsa za prolaz skupine. U prvom odigranom susretu pobjedu je odnijela momčad iz Dortmunda (1:0), a portugalski prvak tražit će osvetu. Obje momčadi imaju šest bodova, a današnja utakmica mogla bi biti ključna za određivanje drugog putnika u nokaut fazu iz skupine C.

1. Ajax 12, 2. Borussia Dortmund 6, 3. Sporting 6. 4. Bešiktaš 0

Skupina D

Real Madrid se oporavio od šokantnog domaćeg poraza od Šerifa i suvereno korača prema plasmanu u nokaut fazu Lige prvaka. Kraljevski klub danas gostuje u Tiraspolu te će dati sve od sebe da isperu gorak okus koji je ostao nakon prošlog okršaja s prvakom Moldavije. Današnjom pobjedom Real bi osigurao prolaz skupine.

U drugoj utakmici ove skupine milanski Inter u statusu velikog favorita dočekuje Šahtar. Ukrajinci imaju samo jedan bod te im je ovo posljednja šansa da se uključe u borbu za nokaut fazu Europske lige. Inter bi se, s druge strane, današnjom pobjedom sasvim približio prolazu skupine.

1. Real Madrid 9, 2. Inter 7, 3. Sheriff 6, 4. Shakhtar 1

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!