Pep: Bili smo pasivni, ali onda se sve promijenilo

Champions League 29. tra 20218:55 0 komentara
(Photo by Shaun Botterill/Getty Images)

Nogometaši Manchester Citya ostvarili su pobjedu 2:1 na gostovanju protiv PSG-a u prvom meču četvrtfinala Lige prvaka, a poslije utakmice menadžer pobjedničkog sastava Pep Guardiola izjavio je da je veoma zadovoljan igrom svoje ekipe i istaknuo kvalitete protivnika.

Građani su slavili rezultatom 2:1 poslije velikog preokreta u drugom poluvremenu.

Počeli smo veoma dobro, ali smo osjetili pritisak kada smo primili gol. Posljednjih deset minuta prvog poluvremena su bili dobri, ali je drugo bilo odlično za nas u svakom aspektu. Dali smo dva gola u gostima, ali nas za šest dana čeka težak zadatak. Nekad se ekipa treba opustiti i igrati onako kako znamo. Mi smo malo prilagodili način na koji vršimo presing. Prvo smo bili previše pasivni, ali smo onda zaigrali agresivnije. Nije lako protiv Mbappea, Neymara, Di Marie. Zadovoljan sam, ali smo tek na pola puta“, izjavio je Pep Guardiola.

Naš klub nema mnogo iskustva u polufinalima Lige prvaka, pa su neke greške normalne. Utakmice poput ove će nam pomoći. Protiv Dortmunda smo primili gol, pa smo se vratili. Tako je bilo i danas. Mi moramo igrati onako kako znamo, da budemo svoji. Drugačije ne funkcionira“, rekao je menadžer Manchester Citya.

City u subotu očekuje gostovanje Crystal Palacea u okviru 34. kola Premier lige, a Građani će u slučaju pobjede i eventualnog neuspjeha Manchester Uniteda u duelu sa Liverpoolom u nedjelju osigurati naslov prvaka Engleske.