Odgovor na Superligu: UEFA potvrdila novi format Lige prvaka

Champions League 19. tra 202117:20 > 17:21
(Photo by Paolo Bruno/Getty Images)

Dok je cijeli nogometni svijet u šoku zbog novonastalog natjecanja Superlige, UEFA je potvrdila novi format Lige prvaka.

Novi format Lige prvaka je prihvaćen i odobren od strane Izvršnog odbora UEFA-e na današnjoj sjednici, a na snagu stupa od sezone 2024/25.

U novoj Ligi prvaka sudjelovat će 36 umjesto dosadašnjih 23 momčadi, poštujući nacionalne lige da se ne igra vikendima ili da se smanjuje broj momčadi u ligama.

Ukida se grupna faza i svakom se klubu garantira igranje deset utakmica u zajedničkoj ligi.

Najboljih osam klubova u Ligi prvaka izborit će nokaut-fazu koja kreće od četvrtfinala.

Uvedene promjene osmišljene su kako bi osigurale pozitivnu budućnost europskog nogometa na svim razinama i zadovoljile rastuće potrebe svih njegovih sudionika. Nedvosmisleno potvrđujući zajedničku predanost načelu otvorenog natjecanja i sportskih zasluga na cijelom kontinentu, zajednička svrha također je bila održavanje domaćih liga“, objavila je UEFA na svojoj stranici.