Mbappe uništio Barcu, Leipzig poklonio Liverpoolu pobjedu

Champions League 16. velj 202122:54 > 22:54 0 komentara
Lintao Zhang/Getty Images

U prva dva dvoboja osmine finala Lige prvaka vidjeli smo dvije pobjede gostiju

PSG je praktički osigurao prolazak u četvrtfinale visokom pobjedom od 4:1 na Camp Nou nad nemoćnom Barcelonom.

Poveli su domaćini pogotkom Messija s bijele točke u 27. minuti. Međutim, to je bilo sve od Barcelone u ovoj utakmici. Mbappe je izjednačio već u 32. minuti i s 1:1 se otišlo na odmor.

U nastavku je PSG dominirao i s još tri gola potopio Barcu na njihovom stadionu. Fantastični Kylian Mbappe je zabio još dva gola, dok je jedan pridodao Moise Kean.

U drugoj utakmici večer Liverpool je također kao gost slavio 2:0 protiv Leipziga, ali u Budimpešti gdje se igrala utakmica. Dvoboj u kojem je Leipzig imao inicijativu, ali s dvije kardinalne pogreške je poklonio Redsima pobjedu.

Veliku pogrešku Kampla i Klostermanna prvo je u 53. minuti iskoristio Salah, da bi u 58. minuti još veću pogrešku napravio Mukiele. To je iskoristio Mane koji je postavio konačnih 0:2 i gotovo siguran prolaz Liverpoola u sljedeću fazu.

Kod domaćina je ponajbolji igrač bio Dani Olmo koji je imao nekoliko lijepih prilika, ali nije postigao pogodak.