LP: Modrić asistirao, Real i City rutinski do četvrtfinala

Champions League 16. ožu 202122:55 > 22:56
(Photo by Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images)

Real Madrid i Manchester City postali su petim i šestim sudionikom četvrtfinala ovogodišnjeg izdanja nogometne Lige prvaka, nakon što su i u uzvratnim utakmicama ostvarili pobjede nad Atalantom, odnosno Borussijom Moenchengladbach.

Real je u Madridu svladao Atalantu s 3-1. Benzema je u 34. minuti doveo Real u vodstvo nakon presječene lopte i dodavanja kapetana hrvatske reprezentacije Luke Modrića. Drugi pogodak za domaću momčad postigao je Sergio Ramos u 60. minuti iz kaznenog udarca. Strijelac za Atalantu bio je Muriel u 83. minuti iz slobodnog udarca, a konačnih 3-1 postavio je Marco Asensio u 85. minuti.

Modrić je odigrao cijelu utakmicu za Real, a Mario Pašalić je bio u početnoj postavi Atalante, da bi ga nakon prvog poluvremena trener Gasperini ostavio u svlačionici iz taktičkih razloga.

Manchester City je pitanje plasmana u četvrtfinale riješio već u prvih 18 minuta uzvrata odigranog na neutralnom terenu u Budimpešti. Kevin De Bruyne je doveo ‘građane’ u vodstvo u 13. minuti, a pogodak za 2-0 postigao je Ilkay Gundogan u 18. minuti.

Prije Reala i Manchester Cityja mjesto u četvrtfinalu osiguirali su Borussia Dortmund, Porto, Liverpool i Paris Saint-Germain.

U srijedu će Bayern u Muenchenu braniti uvjerljivih 4-1 iz rimskog dvoboja s Laziom, dok će Chelsea na Stamford Bridgeu protiv Atletico Madrida pokušati sačuvati gol prednosti (1-0) iz utakmice odigrane na neutralnom terenu u Bukureštu.

Ždrijeb parova četvrtfinala i polufinala Lige prvaka bit će održan u petak, 19. ožujka, u Nyonu.