Kiks PSG-a, devet golova na Etihadu, četiri pogotka Hallera

Champions League 15. ruj 202122:58 > 23:02 1 komentar
Guliver Images

Druga večer tjedna u Ligi prvaka ponudila je nekoliko zanimljivih rezultata, ali i pravih golijada.

Najviše pogodaka postignuto je na Etihadu gdje je Manchester City slavio protiv Leipziga u utakmici bez obrana rezultatom 6:3.

Ake, autogol Mukielea, Mahrez, Grealish, Cancelo i Jesus upisani su na listu strijelaca za engleskog prvaka kojima je još i poništen pogodak Torresa u drugom poluvremenu. Nkunku je postigao tri pogotka za Leipzig. Angelino je zaradio crveni karton u njemačkoj ekipi za koju je od 81. minute zaigrao Joško Gvardiol.

Nakon šokantnog preokreta u završnici prvog dijela AC Milana na Anfieldu, Liverpool je ispravio stvar u nastavku dvoboja kada su Salah i Henderson osigurali prvu LP pobjedu Redsa ove sezone.

Strašnu utakmicu u Lisabonu odigrao je Ajax koji je deklasirao portugalskog prvaka Sporting s čak 5:1. Sebastian Haller je postigao čak četiri pogotka za najbolju nizozemsku momčad, jedan je pridodao Berghuis. Paulino je zabio za Sporting kojemu je i jedan gol poništen.

PSG za koji su od prve minute zaigrali Mbappe, Neymar i Messi nije uspio doći do pobjede u Belgiji kod Club Bruggea. Francuska momčad povela je preko Herrere u 15. minuti da bi ubrzo izjednačio Vanaken. Nevjerojatno zvuči podatak da je zapravo Club Brugge bio bolja momčad u dobrom dijelu utakmice.

Real Madrid u derbiju večer slavio je kod talijanskog prvaka Intera. U odličnoj utakmici pobjednički gol postigao je Rodrygo u sudačkoj nadoknadi. Luka Modrić igrao je do 80. minute.

Jedina utakmica bez golova odigrana je u Madridu gdje su remizirali Atletico i Porto.